REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Nowy widok w Mapach Google robi wrażenie. Tak teraz będzie wyglądała nawigacja

Mapy Google przechodzą kolejne zmiany. Na konferencji I/O 2023 Google ogłosił, że niedługo będziemy mogli zobaczyć Mapy w 3D, zamiast tylko z góry. Firma również udostępnia kilka narzędzi dla deweloperów.

11.05.2023
10:25
Mapy Google będą w 3D
REKLAMA

Mapy Google stały się wyznacznikiem tego typu usług dostępnych dla każdego i kompletnie za darmo. W ostatnim czasie, Apple ze swoimi Mapami stara się przekonać użytkowników Starego Kontynentu nowymi funkcjami. Teraz w Warszawie można spotkać ludzi z plecakami Apple'a, którzy skanują tamtejsze parki i obszary zielone. Google odpowiada na wyzwanie również dodaje mapy w "trochę 3D":

REKLAMA

Mapy Google w 3D dzięki funkcji Immersive View.

Dzięki nowej funkcji Immersive View, która wykorzystuje rozpoznawanie obrazów i "moc SI" do łączenia miliardów zdjęć Street View i lotniczych, będziemy mogli poznać naszą trasę, a także rozglądać się w trzech wymiarach.

Możemy również zobaczyć informacje, takie jak pogoda w danym miejscu czy ruch drogowy, aby lepiej zrozumieć, co dzieje się w tamtej lokalizacji.

A co najlepsze, według filmu pokazanego przez Google'a, wszystko będzie animowane. Zamiast statycznych linii pokazujących zagęszczenie ruchu, dostaniemy więcej samochodów na ulicy.

Oczywiście nie wszystkie miasta będą objęte funkcją Immersive View. Google poinformował, że funkcja będzie na początek dostępna w Amsterdamie, Berlinie, Dublinie, Florencji, Las Vegas, Londynie, Los Angeles, Nowym Jorku, Miami, Paryżu, Seattle, San Francisco, San Jose, Tokio i Wenecji "w ciągu najbliższych miesięcy".

Twórcy aplikacji dostaną nowe zabawki.

Google Maps Platform udostępnia deweloperom nowe możliwości wykorzystania funkcji immersyjnych w aplikacjach i na stronach internetowych. Dzięki interfejsowi Aerial View API, deweloperzy mogą wykorzystać filmy 3D z lotu ptaka, by pokazywać użytkownikom więcej informacji o interesujących miejscach.

Firma Rent już ma korzystać z tej funkcji, by umożliwić potencjalnym najemcom obejrzenie nieruchomości i jej otoczenia bez wychodzenia z domu.

Dla deweloperów, którzy chcą ulepszyć swoje mapy 3D, wprowadzono eksperymentalną wersję funkcji Photorealistic 3D Tiles dostępną przez interfejs Map Tiles API.

Google udostępnia twórcom trójwymiarowe obrazy z Google Earth, dzięki którym ci będą mogli tworzyć "funkcje immersyjne" dostosowane do potrzeb ich marki. Na przykład będzie można zrobić sobie… ichni Flight Simulator? Albo pokazać trasę przelotu samolotu:

REKLAMA

Przyszłość wygląda dobrze dla Google'a. Ciekawe tylko, kiedy Mapy Google w 3D wejdą do Polski.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA