REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Jacyś ludzie spacerują z kosmicznymi plecakami Apple po Warszawie. Robią ważną robotę

W maju i czerwcu będziecie mogli spotkać w Warszawie ludzi z plecakami Apple. Takimi ogromnymi, z kamerami i czymś wystającym na górze. Spokojnie, to nie plan przejęcia władzy na świecie przez Apple'a, a coś, co pomoże w sprawnym przemieszczaniu się w mieście.

08.05.2023
14:12
Plecaki Apple w Warszawie. Pomagają w Mapach Apple
REKLAMA

Czy korzystasz z Map Apple? Na początku kwietnia Mapy zostały odświeżone w Polsce, co czyni je teraz bardziej wartościowymi podczas przemieszczania się po nowych, nieznanych dla nas miejscach. Jednak Apple idzie o krok dalej. Od teraz do końca czerwca na ulicach i w parkach Warszawy spotkasz ludzi z ogromnymi plecakami wypełnionymi technologią.

REKLAMA

Plecaki Apple w Warszawie. Zbierają informacje dla pieszych

Poza samochodami Apple wykorzystuje do mapowania ulic także plecaki z masą technologii w środku, które robią furorę na całym świecie. Nie mówimy tu o małych plecaczkach dostępnych w sklepie, ale o masywnych plecakach z ogromną ilością technologii. Ich wygląd jest kosmiczny:

Te plecaki trafiły już do Polski, a spotkać je możecie w Warszawie w ramach unowocześnienia Map Apple.

Od 8 maja do 30 czerwca na ulicach i w parkach Warszawy pojawią się ludzie z plecakami Apple. Będą zbierać informacje w strefach dla pieszych - tam, gdzie samochody nie mogą wjechać lub piesi mają pierwszeństwo, m.in. w parkach czy na placach. Apple prowadzi na całym świecie badania naziemne z użyciem pojazdów, aby zbierać dane w celu ulepszania Map Apple i funkcji Rozejrzyj się. Firma przeprowadza także badania z wykorzystaniem przenośnych systemów w wybranych strefach dla pieszych (np. na niektórych ulicach Londynu, gdzie ruch pojazdów jest ograniczony)

- czytamy w komunikacie Apple.

Firma zapewnia, że twarze i tablice rejestracyjne zostaną zamazane po przetworzeniu pozyskanych danych ze zdjęć.

Jak donosi Tabletowo.pl, Apple uruchomiło także oficjalną mapę, na której można znaleźć obszary, gdzie w najbliższym czasie pojawią się osoby z plecakami Apple. To te niebieskie fragmenty - głównie są to tereny zielone i bulwary:

To nie pierwszy raz, gdy Apple korzysta z pieszych w Polsce

Oficjalnie wiadomo, że w tym roku odbywa się mapowanie ścieżek niedostępnych dla samochodów, ale czy wiecie, że w ubiegłym roku również przeprowadzono podobną kolekcję obrazów w Polsce?

Jak zauważył użytkownik Twittera, mapowanie miało miejsce m.in. w Warszawie, Gdańsku i Krakowie:

Jak zrozumiałem, wtedy korzystano z iPhone'ów i iPadów - a nie z plecaków -, co także jest możliwe, o czym informuje nas support Apple:

REKLAMA

W innych badaniach dotyczących pieszych do zbierania danych w celu ulepszania map wykorzystuje się iPady, iPhone'y lub inne urządzenia. Badania tego typu pozwalają nam ulepszać i aktualizować Mapy Apple w obszarach, w których pojazdy po prostu nie mogą się poruszać

- czytamy w dalszej części komunikatu.

Zdjęcie główne: GaudiLab / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA