REKLAMA

Gra Lewandowskiego na zwiastunie z rozgrywką. Szału nie stwierdzono

Piłkarz Robert Lewandowski to jeden z udziałowców i współzałożycieli studia Goatz Games odpowiedzialnego za nadchodzącą grę Sports: Renovations. Tytuł doczekał się pierwszego zwiastuna przedstawiającego produkcję w akcji.

10.05.2023 16.31
Sports: Renovations
REKLAMA

Gry wideo to jeden z najbardziej dochodowych sektorów, dlatego nic dziwnego, że osoby z odpowiednio wysokim kapitałem są skłonne w niego inwestować. Zapewne dlatego udziałowcem oraz współzałożycielem polskiego studia Goatz Games został piłkarz Robert Lewandowski.

Teraz możemy zobaczyć, jak wygląda w akcji pierwsza produkcja od współfinansowanych przez niego deweloperów.

REKLAMA

Gra Lewandowskiego to Sports: Renovations. Tytuł wpisuje się w specyficzną niszę polskich "symulatorów".

Nasz kraj jest globalnym fenomenem, jeśli chodzi o produkcję gier opartych na niszowych tematach. Wydawcy tacy jak PlayWay czy Movie Games serwują tytuły o najdziwniejszej tematyce, jak np. symulator dilera narkotyków, pracownika stacji paliw, kreatywnego kloszarda czy nawet papieża. Jedne z najpopularniejszych marek tego typu to House Flipper oraz Car Mechanic Simulator.

Tego typu gry potrafią być bardzo dochodowe, nawet jeśli większość projektów ginie w odmętach ciemnych zakamarków na Steam. Dzięki niskim budżetom "polskich symulatorów" maleje finansowe ryzyko wydawcy, z kolei w przypadku komercyjnego sukcesu poniesione koszty bardzo szybko się zwracają, a tytuł przynosi zysk przez dłuższy czas.

Sports: Renovations zmusi graczy do sprzątania i odnawiania obiektów sportowych.

REKLAMA

Remontowanie, odrestaurowywanie i czyszczenie to bardzo popularna tematyka w polskich symulatorach, z powodzeniem kopiowana również przez zachodnich deweloperów. Najlepszym tego przykładem jest popularny PowerWash Simulator wydawany przez Square Enix. To samo SE, które ma w portfolio tak znane marki jak Final Fantasy, Dragon Quest czy Life is Strange.

Twórcy Sports: Renovations obiecują dwa tryby gry: kampanię polegającą na walce o utrzymanie klubu koszykarskiego, a także tryb swobodnej rozgrywki. Gracz zyska możliwość kupowania nowych narzędzi oraz ulepszania swojej bazy sprzętowej. Pieniądze zarobione na pracach remontowych wydamy na rozbudowę siedziby, a także kosmetyczne dekoracje klubu.

Sports: Renovations ma zadebiutować w 2023 roku. Tytuł doczekał się karty produktowej na Steam.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA