REKLAMA

Nowa funkcja Google Workspace. Pokochają ją osoby pracujące z Dokumentami i Kalendarzem

Niejeden podstawowy kurs obsługi Worda zakłada naukę robienia zaproszeń na różne wydarzenia w formacie gotowym do druku. Teraz Google Workspace podnosi poprzeczkę i dodaje mało spodziewaną funkcję, bo już za kilka dni użytkownicy będą mieli możliwość tworzenia wydarzeń Kalendarza Google w... Dokumentach Google.

18.05.2023 15.46
Google Workspace
REKLAMA

Google Workspace już teraz stanowi dobrą alternatywę dla Microsoft Office. Jednak koncern nie chce spocząć na laurach i stale wzbogaca Workspace o nowe funkcje i integracje z innymi aplikacjami pakietu - także te, na które mało by wpadł, że są możliwe.

REKLAMA

Google Workspace z nową opcją. Wydarzenia w Kalendarzu dodasz z poziomu edytora tekstu

Jak ogłosiło Google na swoim blogu, do pakietu Workspace w ciągu najbliższych dwóch tygodni zostanie dodana nowa funkcja: tworzenie wydarzeń w Kalendarzu Google za pomocą Dokumentów Google. Nowa funkcja to kolejny element wprowadzonych w lutym bieżącego roku niestandardowych elementów konstrukcyjnych.

Aby stworzyć nowe wydarzenie w Kalendarzu za pomocą Dokumentów wystarczy wpisać znak "@" a następnie z rozwijanej listy wybrać "Projekt wydarzenia z kalendarza" (Calendar event draft) lub przejść do menu Wstawianie > Bloki > Projekt wydarzenia kalendarza (Insert > Building blocks > Calendar event draft). Po wypełnieniu wszystkich pól wystarczy kliknąć ikonę kalendarza (wyświetlaną w lewym górnym rogu bloku) by dodać wydarzenie do Kalendarza.

REKLAMA

W ciągu najbliższych dwóch tygodni funkcja zostanie dodana do kont użytkowników Google Workspace Business Standard, Business Plus, Enterprise Standard, Enterprise Plus, Education Plus i kont organizacji non-profit. Tworzenie wydarzeń w Dokumentach nie będzie dostępne dla użytkowników bezpłatnej wersji Workspace.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA