REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Nowa funkcja Google Workspace. Pokochają ją osoby pracujące z Dokumentami i Kalendarzem

Niejeden podstawowy kurs obsługi Worda zakłada naukę robienia zaproszeń na różne wydarzenia w formacie gotowym do druku. Teraz Google Workspace podnosi poprzeczkę i dodaje mało spodziewaną funkcję, bo już za kilka dni użytkownicy będą mieli możliwość tworzenia wydarzeń Kalendarza Google w... Dokumentach Google.

18.05.2023
17:46
Google Workspace
REKLAMA

Google Workspace już teraz stanowi dobrą alternatywę dla Microsoft Office. Jednak koncern nie chce spocząć na laurach i stale wzbogaca Workspace o nowe funkcje i integracje z innymi aplikacjami pakietu - także te, na które mało by wpadł, że są możliwe.

REKLAMA

Google Workspace z nową opcją. Wydarzenia w Kalendarzu dodasz z poziomu edytora tekstu

Jak ogłosiło Google na swoim blogu, do pakietu Workspace w ciągu najbliższych dwóch tygodni zostanie dodana nowa funkcja: tworzenie wydarzeń w Kalendarzu Google za pomocą Dokumentów Google. Nowa funkcja to kolejny element wprowadzonych w lutym bieżącego roku niestandardowych elementów konstrukcyjnych.

Aby stworzyć nowe wydarzenie w Kalendarzu za pomocą Dokumentów wystarczy wpisać znak "@" a następnie z rozwijanej listy wybrać "Projekt wydarzenia z kalendarza" (Calendar event draft) lub przejść do menu Wstawianie > Bloki > Projekt wydarzenia kalendarza (Insert > Building blocks > Calendar event draft). Po wypełnieniu wszystkich pól wystarczy kliknąć ikonę kalendarza (wyświetlaną w lewym górnym rogu bloku) by dodać wydarzenie do Kalendarza.

REKLAMA

W ciągu najbliższych dwóch tygodni funkcja zostanie dodana do kont użytkowników Google Workspace Business Standard, Business Plus, Enterprise Standard, Enterprise Plus, Education Plus i kont organizacji non-profit. Tworzenie wydarzeń w Dokumentach nie będzie dostępne dla użytkowników bezpłatnej wersji Workspace.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA