REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Nowości w Google Workspace. Docenią je użytkownicy Google Dokumentów i Arkuszy

Jeżeli wypełniasz dużo dokumentów, w których podmieniasz dane lub często wstawiasz te same tabele, lub inne elementy, spodobają ci się nowe funkcje Google Workspace. Google przygotowało nowości dla swojego pakietu biurowego, które automatyzują i upraszczają wiele rutynowych czynności.

24.02.2023
15:26
Nowości w Google Workspace. Docenią je użytkownicy Google Dokumentów i Arkuszy
REKLAMA

Dla wielu fraza "pakiet biurowy" nieodłącznie kojarzy się z pakietem Microsoft. Jednak Google także ma swój pakiet, który stale udoskonala.

REKLAMA

Google w nadchodzących tygodniach doda do swojego pakietu biurowego kilka funkcji, które usprawnią pracę i korzystanie z narzędzi Google Workspace - i nie tylko. Bo pakiet dostaje także integracje z kolejnymi produktami firm trzecich.

Nowe funkcje Dokumentów i Arkuszy Google

Pierwszą z nowości są niestandardowe elementy konstrukcyjne (custom building blocks). Za ich pomocą użytkownik może stworzyć wzór często używanych elementów (np. tabel z podsumowaniami, list zadań do zrobienia) i zyskać do niego szybki dostęp za pomocą menu kontekstowego pojawiającego się po wpisaniu "@".

Ponadto Dokumenty zyskają opcje tworzenia szybkich zaproszeń w ramach kalendarza Google. Zaproszenia będą działać w ramach niestandardowych elementów konstrukcyjnych i będą bezpośrednio połączone z Kalendarzem Google. Tak twórca dokumentu, jak i jego odbiorcy będą mogli dodać wydarzenie do Kalendarza z poziomu otwartego dokumentu.

 class="wp-image-3367913"

Google wprowadza także zmienne (variables), które usprawnią pracę z dokumentami, których treść jest identyczna poza pojedynczymi danymi. Na przykład osoba sporządzająca dużo umów często powiela ten sam dokument, w którym stale zmienia dane osób lub firm. Zmienne pozwolą na umieszczenie w tego typu dokumentach specjalnych pól, które usprawnią pracę z powtarzającymi się tekstami.

REKLAMA
 class="wp-image-3367916"

Ponadto Dokumenty zyskają możliwość głosowania za pomocą emoji - tak w pliku, jak i w komentarzu do niego. Google rozbudowuje także integracje z oprogramowaniem firm trzecich, dzięki czemu w ramach Google Workspace możliwe będzie operowanie danymi pozyskanymi bezpośrednio z oprogramowania Atlassian, Asana, Figma, Miro, Tableau, i Zendesk.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA