REKLAMA

Wszystko, co wiemy o Google Pixel 8 i 8 Pro. Smartfony Google'a zmiotą konkurencję?

Google Pixel 8 i 8 Pro mogą być przełomem na rynku. Dwie grupy odbiorców - jeżeli przecieki się sprawdzą - będą zadowolone. Mowa o osobach, którym zależy na wydajności telefonu oraz tych, którzy stawiają na jakość mobilnych zdjęć.

01.05.2023 12.45
Google Pixel 7 i Google Pixel 7 Pro oficjalnie
REKLAMA

Smartfony bezpośrednio pobłogosławione przez Google'a - wcześniej Nexus, teraz Pixel - zawsze były jakieś. Niekoniecznie sztandarowe.

REKLAMA

Pomimo tego, że Pixele nie są oficjalnie dostępne w Polsce, to jest u nas niemałe grono osób, które cenią sobie telefony od Google’a.

Pixel 8 i 8 Pro mają dostać najszybszy czip na rynku.

Według przecieków medialnych czipy oparte na Exynosie Samsunga, które znajdziemy w najnowszych smartfonach Pixel (8 i 8 Pro) mają być naprawdę mocarne. Według wcześniejszych informacji Google Tensor G3 ma składać się łącznie z 9-rdzeni w konfiguracji 1+4+4.

Jak dowiadujemy się od leakera @Tech_Reve, Google zwiększy częstotliwość taktowania niektórych modułów swojego nadchodzącego układu Tensor G3. Cortex-X3 będzie działać z prędkością 3,3 GHz (wcześniej mówiono o 3,09 GHz), Cortex-A715 z 2,6 GHz (wcześniej 2,65 GHz) i Cortex-A510 z 2,2-2,3 GHz (2,1 GHz).

GPU ma wykorzystać standardowy układ Arm Mali-G715 MP8 zamiast wcześniej przewidywanego opartego na RDNA AMD Xclipse 920. Tech_Reve twierdzi, że czip ma być wydajniejszy od Snapdragona 8 gen 2.

Co to oznacza? Na papierze nowy Pixel będzie mógł powalczyć z najmocniejszymi czipami 2023 roku. Tylko, czy w rzeczywistości naprawdę tak będzie? Exynos nie jest raczej przesadnie lubianym układem przez użytkowników. Musimy więc poczekać na pierwsze testy i zestawienia, by przekonać się, czy Google wycisnął z niego coś ekstra.

Czytaj także:

Największy w historii Pixela aparat w 8 Pro.

Inny znany leaker Ice Universe przypuszcza, że Pixel 8 Pro wykorzysta 50-megapikselowy sensor Isocell GN2 od Samsunga. Jego rozmiar robi wrażenie: 1/1,12 cala, co oznacza, że jest znacznie większy, niż aktualnie używany sensor w modelu Pixel 7 Pro z 1/1,31 cala.

Większy sensor nie oznacza jednak z automatu lepszych zdjęć. Przez lata Pixel udowodnił, że można robić dobre (a nawet świetne) zdjęcia bez potrzeby instalowania ogromnych matryc. Połączenie dorbego oprogramowania z niezłym sensorem Isocell GN2 może sprawić, że Pixel 8 Pro stanie się jednak najlepszym fotograficznym smartfonem na rynku.

Wygląd Pixel 8 i 8 Pro.

W połowie marca do sieci trafiły pierwsze rendery nadchodzącego Pixela. Jeżeli się sprowadzą, to nie otrzymamy nic rewolucyjnego. Będzie to kontynuacja designu, który wprowadził Pixel 6. Oto Pixel 8 Pro:

I Pixel 8:

Żadnych ogromnych zmian. 

Kiedy Pixel 8 zostanie pokazany światu?

REKLAMA

Przeważnie Google decyduje się na ujawnienie swojego nowego smartfona na jesień. Seria 5 została zapowiedziana 30 września, a 6 i 7 odpowiednio 6 i 19 października. Od premiery dzieli nas więc jeszcze sporo czasu. W międzyczasie mamy otrzymać m.in. Pixel Folda, który ma zostać zapowiedziany na konferencji I/O 2023.

Nie wiemy, czy Pixel 8 będzie dostępny w Polsce oficjalnie od Google’a. Telefony te są dostępne u nas poprzez pośredników, którzy dokładają swój procent za sprowadzenie, nomen omen, niezłego telefonu do naszego kraju. 

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA