REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Bardzo możliwe, że masz ten sprzęt, bo był tani i dobry. Google właśnie z nim kończy

Google odpina wtyczkę od urządzenia Chromecast z 2013 roku. Można powiedzieć, że wyjmuje go z portu HDMI naszego telewizora. To już koniec wsparcia. Bez większego pożegnania żegnamy się z tym urządzeniem.

31.05.2023
10:41
Bardzo możliwe, że masz ten sprzęt, bo był tani i dobry. Google właśnie z nim kończy
REKLAMA

Nie da się ukryć, że Chromecast jest jednym z ciekawszych urządzeń, które od lat pozwalają zmodernizować nasz telewizor i zamienić go w idealne urządzenie do streamowania filmów, seriali, gier czy oglądania YouTube. A to wszystko w przystępnej cenie.

REKLAMA

Niestety, otrzymaliśmy informacje, że Google kończy wsparcie dla tego urządzenia, które rozpoczęło tę rewolucję:

Google kończy wsparcie dla pierwszej generacji Chromecasta

To już oficjalne: pierwsza generacja Chromecasta, która wygląda jak klucz lub powiększony pendrive, nie otrzyma już żadnych aktualizacji. Google podał tę informację na oficjalnej stronie wsparcia:

Wsparcie dla Chromecasta (1. generacji) zostało zakończone, co oznacza, że urządzenia te nie będą otrzymywać dalszych aktualizacji oprogramowania ani zabezpieczeń, a Google nie będzie udzielać im wsparcia technicznego. Użytkownicy mogą zauważyć spadek wydajności

- czytamy na stronie Support Google.

Przeczytaj także:

Jeśli nadal korzystasz z pierwszej generacji, to mam dobrą i złą wiadomość. Pierwsza jest taka, że twoje urządzenie nadal będzie działać, nic się nie zmieni. Nie zacznie nagle płonąć, a Google automatycznie nie zablokuje ci dostępu.

REKLAMA

Ostatnia aktualizacja z 2022 roku.

Najnowsza aktualizacja dla pierwszego Chromecasta, wydana w listopadzie 2022 roku jako wersja 1.36.159268, przyniosła poprawki błędów i usprawnienia, według Google, miała też poprawić wydajność. Zaskakująco, była to pierwsza aktualizacja oprogramowania urządzenia od trzech lat.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA