REKLAMA

Chcesz dalej korzystać z tej super popularnej usługi Google? Musisz zaktualizować Chrome

Przeglądarka Google Chrome ma wbudowanych wiele świetnych funkcji, które ułatwiają codzienne użytkowanie. Jedną z nich jest tłumacz, który automatycznie zmienia język na całej stronie internetowej. Jak się okazuje, funkcja została zablokowana dla posiadaczy starszych wersji Chrome'a.

24.05.2023 12.26
Chcesz dalej korzystać z tej super popularnej usługi Google? Musisz zaktualizować Chrome
REKLAMA

Nierzadko, aby móc dalej korzystać z różnych funkcji, trzeba sięgnąć po najnowszą wersję oprogramowania. Firmy niechętnie wspierają starsze wydania swoich aplikacji i usług. Google również.

REKLAMA

Tłumaczenie stron tylko dla nowszej wersji Google Chrome.

Google na swojej oficjalnej stronie społeczności ogłosił, że wyłącza popularną funkcję tłumaczenia stron w przeglądarce dla starszych wersji Chrome'a. Z możliwości nie skorzystają już posiadacze Chrome 95 i starszych, a więc stosunkowo starych aktualizacji. "Dziewięćdziesiątka piątka" zadebiutowała bowiem w październiku 2021, czyli półtora roku temu.

Obecnie najnowszy jest Chrome 113, a więc ci, którzy chociaż raz na jakiś czas aktualizują swoją przeglądarkę, nie powinni spotkać się z problemem. Jeśli natomiast korzystasz ze starszego wydania, gdy spróbujesz przetłumaczyć stronę, na twoim ekranie pojawi się komunikat z błędem "Nie można przetłumaczyć tej strony". Jedynym sensownym rozwiązaniem będzie tu zaktualizowanie przeglądarki.

REKLAMA

Problem może pojawić się u posiadaczy urządzeń z kilkoma starszymi systemami operacyjnymi, którzy nie mają możliwości aktualizacji. Najbardziej dotknięte zmianą okażą się osoby korzystające z iPhone'a na iOS 13 lub starszym - m.in. iPhone 6, działającym na iOS 12 (wydany rok później 6s co ciekawe wspiera iOS 15), którzy nie mają możliwości instalacji nowszej wersji Chrome niż 93. Z drugiej strony, Android 5.0 (kto jeszcze go używa?) wspiera maksymalnie Chrome 95.

Niemożliwość aktualizacji z pewnością dotyka nieznaczną część użytkowników, którzy będą musieli się obejść bez funkcji tłumaczenia stron internetowych. Zawsze jest też Tłumacz Google dostępny na dedykowanej stronie internetowej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA