REKLAMA

Asus się wygadał i niechcący podał cenę Zenfone 10

Asus przygotowuje się do premiery swojego najnowszego sztandarowego smartfona Zenfone 10. Firma zaprosiła nielicznych użytkowników do wyrażenia swojego zdania na temat kamer w ślepym teście, przy czym, pokazała również prawdopodobną cenę nadchodzącego sprzętu.

25.05.2023 15.32
Asus Zenfone 9
REKLAMA

Ubiegłoroczny Asus Zenfone 9 spodobał się wielu użytkownikom, ze względu na swoje kompaktowe rozmiary. Jego bezpośredni następca, czyli "Dziesiątka" według ostatnich doniesień ma być jednak znacznie większy. Jednak jak się okazuje, większy ekran nie będzie równoznaczny z ogromną ceną.

REKLAMA

Asus wygadał się przed premierą i podał cenę Zenfone 10

Aby zainteresować użytkowników, Asus uruchomił stronę internetową testu, w którym wybieramy na ślepo zdjęcia, które nam się bardziej podobają - jedno z nich zostało wykonane Zenfonem 10. I jak odkrył pewien użytkownik Wichaya Poka, w warunkach dotyczących głosowania znajduje się cena smartfonu, który będzie do wygrania.

źródło: Asus

Ten ma być wart 749 dolarów (ok. 3150 zł) i choć to jest tylko przybliżona wartość detaliczna, możemy oczekiwać, że właśnie taką kwotę przyjdzie zapłacić użytkownikom w Stanach Zjednoczonych. Dla przypomnienia Zenfone 9 w podstawowej konfiguracji 8/128 GB kosztował 699 dolarów, natomiast w naszym kraju sprzęt został wyceniony na 3799 złotych.

Nie jesteśmy pewni, jaką wersję Asus zamierza rozdać wygranemu, ale chociażby jeśli Zenfone 10 kosztował na start 749 dolarów, to faktycznie w Polsce nie zobaczylibyśmy wielkiej różnicy w cenie. Kwota rzędu 4099 złotych za wersję podstawową byłaby tu jak najbardziej możliwa.

REKLAMA

Na nowego flagowca Asusa jeszcze sobie poczekamy

Co jeszcze wiemy o nadchodzącym Zenfone 10? Smartfon ma bazować na procesorze Snapdragon 8 Gen 2 wspierany 8 lub 16 GB RAM oraz 256 bądź 512 GB pamięci wewnętrznej. Do tego dojdzie 6,3-calowy wyświetlacz AMOLED z 120-Hz częstotliwością odświeżania oraz główny aparat z matrycą 200 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu.

Urządzenie zyska także większy akumulator 5000 mAh z obsługą szybkiego ładowania o mocy 67 W. Nie powinno zabraknąć standardu wodoszczelności IP68. Premiera natomiast powinna odbyć się... dopiero w czwartym kwartale tego roku, a więc najwcześniej dopiero w październiku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA