REKLAMA

Xiaomi Mi Band 7 NFC trafi do Polski. Jest i cena

W ubiegłym roku w Polsce zadebiutował Mi Band 7, który niestety nie został wyposażony w moduł umożliwiający płatności zbliżeniowe. Teraz jednak się to zmieni, ponieważ wszystko wskazuje na to, że Mi Band 7 NFC trafi do Polski i znamy nawet jego cenę, ale to nie koniec dobrych wiadomości.

12.04.2023 13.02
xiaomi mi band 7 premiera opaska smartband
REKLAMA

Xiaomi Mi Band 6 NFC okazał się ogromnym hitem w naszym kraju, ponieważ wprowadził możliwość płatności zbliżeniowych na tak tanim urządzeniu. Wcześniej na próżno było szukać tego typu funkcji w tańszych sprzętach - była zarezerwowana bowiem dla znacznie droższych inteligentnych zegarków - m.in. Samsunga czy Apple. Teraz przyjdzie czas na jego bezpośredniego następcę.

REKLAMA

Xiaomi Mi Band 7 NFC to podstawowa „siódemka” z małymi zmianami

Mi Band 7 gwarantował wiele zalet i dorzucał do tego kilka pomniejszych wad. W odczuciu wielu użytkowników największym problemem był brak modułu NFC. Jednak, jak przekazał portal Miui Polska, pojawiła się cała strona poświęcona modelowi Mi Band 7 NFC, która sugeruje, że niebawem możemy zobaczyć nowy, bardziej zaawansowany model inteligentnej opaski.

Z podanych informacji wynika, że model 7 NFC to nieco poprawiony wariant podstawowej „siódemki”, oferujący niemalże tę samą specyfikację. Niezmiennie pozostaje tu 1,62-calowy dotykowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 192 × 490 pikseli z zagęszczeniem 326 PPI i jasności do 500 nitów, podobnie jak wymiary pastylki - 46,5 × 20,7 × 12,25 mm, jednak waga nieznacznie wzrosła - z 13,5 g do 13,8 g.

Opaski sportowe Mi Band 7 bez NFC

Akumulator 180 mAh pozostaje bez zmian, podobnie jak łączność Bluetooth 5.2 i tryby fitness oraz dodatkowe funkcje. Zmianą jest dorzucenie modułu NFC, który umożliwia płatności zbliżeniowe przy pomocy opaski. Ostatnim modelem Mi Banda w Polsce, który to umożliwiał, był model 6 NFC, jednak płatności w nim są ograniczone do kart MasterCard. 

„Siódemka” z płatnościami zbliżeniowymi nie będzie ultra tania. Ale obsłuży karty VISA.

Nadchodząca wersja wreszcie umożliwi podpięcie karty Visa, co jest ogromnym skokiem do przodu. Oznacza to, że klienci większej liczby banków będą mogli skorzystać z funkcji. A oto lista wspieranych banków w Polsce, którą serwuje Xiaomi:

REKLAMA
  • Mastercard: Alior Bank, Bank Pocztowy, Bank Polskiej Spółdzielczości, BNP Paribas, Credit Agricole, Curve, mBank, PKO Bank Polski, SGB-BANK, Zen, VeloBank
  • Visa: Credit Agricole, mBank, Nest Bank, PKO, Santander

A jak wygląda cena Xiaomi Mi Band 7 NFC? Oczekuje się kwoty 299 zł. Nie wiadomo jeszcze, kiedy opaska sportowa trafi na rynek, ale być może to kwestia następnych tygodni.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA