REKLAMA

Głosówki trafiły do Discorda. Jednak nie każdy skorzysta z tej funkcji

Discord w ostatnim czasie wprowadza coraz więcej zmian. Ostatnio została dodana tablica z dźwiękami do trollowania znajomych, potem zwiększono limit przesyłanych plików, a teraz producent postanowił wprowadzić wiadomości głosowe do swojego komunikatora. Ale nie każdy skorzysta z tej funkcji.

17.04.2023 12.40
Głosówki trafiły do Discorda. Jednak nie każdy skorzysta z tej funkcji
REKLAMA

Wiadomości głosowe, częściej nazywane głosówkami są niezwykle wygodne. Pozwalają bowiem przekazać dłuższą informację bez potrzeby pisania wiadomości tekstowej, którą można odsłuchać w każdym momencie. Messenger oferuje taką funkcję od dawna i na jego obraz Discord wreszcie postanowił ją wprowadzić.

REKLAMA

Discord ma już wiadomości głosowe. Ale tylko na urządzeniach mobilnych

Wiadomości głosowe na Messengerze można nagrywać zarówno z poziomu smartfona, jak i komputera. Jednak Discord poszedł trochę inną drogą i postanowił umożliwić wysyłanie wiadomości głosowych tylko w aplikacji w wersji na urządzenia mobilne, a więc użytkownicy korzystający z oprogramowania na komputery osobiste nie skorzystają z nowości.

Choć patrząc na to, że Discord jest w głównej mierze komunikatorem głosowym, łatwiej jest wysłać krótką, kilkusekundową głosówkę, niż wchodzić na kanał głosowy z poziomu smartfona. Użytkownicy mogą wysyłać wiadomości zarówno na prywatnych czatach, jak i serwerach, których liczba członków nie przekracza 200.

REKLAMA
Tak wyglądają głosówki w Discordzie (źródło: Discord)

Korzystanie z funkcji wydaje się naprawdę proste -  w prawym dolnym rogu mamy ikonkę mikrofonu, którą wystarczy przycisnąć i trzymać, bądź przesunąć palcem na ikonkę kłódki, aby zablokować i móc przykładowo odłożyć smartfon na bok. Głosówka jednak nie jest automatycznie wysyłana i aby to zrobić, należy potwierdzić znaczkiem strzałki.

Mimo że tylko użytkownicy na mobilnej wersji aplikacji mogą wysyłać takie wiadomości, to każdy jest w stanie je odsłuchać. Discord jest coraz bardziej kompletny.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA