REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Nowa funkcja WhatsAppa. Tak zabezpieczysz swoje czaty przed ciekawskimi

Zastosowanie zabezpieczeń biometrycznych w aplikacjach jest już standardem. Popularny komunikator WhatsApp otrzyma taką funkcję. W aplikacji pojawiła się opcja zabezpieczenia czatu biometrią!

04.04.2023
9:51
Nowa funkcja WhatsAppa. Tak zabezpieczysz swoje czaty przed ciekawskimi
REKLAMA

Już niebawem otrzymamy dostęp do bardzo przydatnej funkcji. Zmiana wydaje się mała, ale będzie bardzo przydatna w ochronie prywatności. Świeżo wydana beta WhatsAppa oznaczona 2.23.8.2 oferuje możliwość zabezpieczenia czatów odciskiem palca.

REKLAMA

WhatsApp pozwoli zabezpieczyć twój czat odciskiem palca

Na zrzutach ekranu dostarczonych przez WABetaInfo widać, że dodano funkcję Chat Lock, zabezpieczającą czaty odciskiem palca. Najprawdopodobniej do odblokowania konwersacji będziemy mogli także wykorzystać hasło, które wcześniej ustawiliśmy do odzyskania zaszyfrowanej kopii zapasowej.

Czytaj także:
- Jak stworzyć awatara na WhatsApp? Instrukcja krok po kroku
- Nowa funkcja WhatsAppa. Tak utworzysz społeczność

WABetainfo WhatsApp z funkcją biometrii
(źródło: WABetaInfo)

Zrzut ekranu również sugeruje, że funkcja także będzie dostępna dla czatów grupowych - w sekcji informacji o grupie. Co więcej, czaty, do których dostęp uzyskamy poprzez autoryzację odciskiem palca, najprawdopodobniej zostaną przeniesione do ukrytego folderu. Nie będą dostępne w sekcji ze zwykłymi, niezabezpieczonymi czatami.

REKLAMA

A gdyby tego było mało, zabezpieczone czaty w razie próby wymuszenia dostępu, zostaną zupełnie wyczyszczone. Zapomnienie i restart hasła do kopii zapasowej może skutkować utratą zapisu konwersacji, a więc będzie trzeba tego bardzo pilnować.

Jak na razie nie wiemy, kiedy funkcja będzie ogólnodostępna, lecz spodziewamy się, że już w niedalekiej przyszłości.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA