REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Oto DJI Mavic 3 Pro. Topowy dron ma teraz nie dwie, a trzy kamery

Półtora roku temu mieliśmy okazję przetestować DJI Mavic 3, czyli sztandarowego drona popularnej marki. Teraz przyszedł czas na nową wersję z dopiskiem „Pro”, która daje do dyspozycji aż trzy kamery.

25.04.2023
16:50
Oto DJI Mavic 3 Pro. Topowy dron ma teraz nie dwie, a trzy kamery
REKLAMA

DJI Mavic 3 Pro właśnie został zaprezentowany przez producenta. Oferuje naprawdę solidne możliwości, a główną rolę gra ulepszony system kamer złożonych z trzech aparatów, które zapewniają większą uniwersalność, za sprawą dodatkowego modułu „pośredniego” teleobiektywu. 

REKLAMA

Oto DJI Mavic 3 Pro. Jaka specyfikacja?

Nowy model w wielu aspektach nawiązuje do poprzednika, ale dopisek „Pro” sugeruje, że ten dron jest lepszy. Sprzęt wciąż ma do dyspozycji główny moduł z matrycą CMOS 4/3 i obiektywem o ekwiwalencie ogniskowej 24 mm z możliwością nagrywania 5,1K przy 50 FPS, ale teleobiektyw o 7-krotnym zbliżeniu, który wcześniej oferował ogniskową = 162 mm, ma teraz 166 mm.

Przy czym zmieniono przysłonę f/4,4 do f/3,4, co powinno poprawić jakość nagrań w słabszych warunkach oświetleniowych.

(źródło: DJI)

Największą zmianą jest dodanie trzeciej kamery o ekwiwalencie ogniskowej 70 mm, która bazuje na matrycy o wielkości 1/1,3 cala. Oznacza to, że do podstawowego modułu i teleobiektywu z 7-krotnym zbliżeniem optycznym dołącza aparat, który zapewnia 3-krotny bezstratny zoom. Ten moduł jest w stanie wykonywać zdjęcia o maksymalnej rozdzielczości 48 Mpix i nagrywać filmy w 4K przy 60 FPS.

Co ciekawe, nowy aparat to tak naprawdę główny moduł z drona DJI Mini 3 Pro o dłuższej ogniskowej - a więc powinien zapewnić bardziej niż dobrą jakość. Szczególnie że jednym z problemów podstawowego DJI Mavic 3 był fakt, że zbliżenia pomiędzy 1x i 7x były realizowane cyfrowo, a tutaj dochodzi trzeci, pośredni obiektyw.

(źródło: DJI)

Warto zaznaczyć, że nowy DJI Mavic 3 Pro zapewni maksymalnie 43 minuty lotu - w poprzedniku było to 46, a więc jest nieco krócej - pozostał tu bowiem akumulator o pojemności 5000 mAh. Reszta specyfikacji - w tym obecność 8 czujników wizyjnych, czy technologia DJI OccuSync 03+ pozostaje taka sama, jak w modelu bez dopisku „Pro".

REKLAMA

Cena jest wysoka, ale to przecież sprzęt z górnej półki.

Sprzęt już można zamawiać z oficjalnej strony DJI Store, na której podstawowa wersja DJI Mavic 3 Pro (DJI RC) z kontrolerem i standardowym wyposażeniem kosztuje 2139 euro (ok. 9800 złotych). Oficjalna cena w Polsce również powinna być podobna.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA