ROZDAJEMY SPRZĘTY!
Rotated image 1Image 2Rotated image 3Image 4Image 4
Close small
REKLAMA

Rekord. Najdroższa skórka broni CS:GO kupiona w cenie wypasionego domu

Padł nowy rekord dotyczący skórki broni palnej w CS:GO. Skin AK-47 Case Hardened z hologramami Titan Katowice 2014 został nabyty przez chińskiego kolekcjonera w pakiecie za pół miliona dolarów, z czego skórka AK-47 jest wyceniania na zawrotne 400 000 dolarów.

19.04.2023 13.51
Rekord. Najdroższa skórka broni CS:GO kupiona w cenie wypasionego domu
REKLAMA

Zawrotne 400 000 dolarów. Tyle kosztowała chińskiego kolekcjonera skórka AK-47 Case Hardened z hologramami Titan Katowice 2014, nabyta w zestawie z nożem Karambit Case Hardened Blue Gem wycenianym na około 100 000 dolarów. Łącznie kolekcjoner wydał na dwa przedmioty z gry CS:GO pół miliona dolarów, czyli ponad dwa miliony złotych. To równowartość wypasionego domu pod miastem.

REKLAMA

Warto zaznaczyć, że skin AK-47 Case Hardened z hologramami Titan Katowice 2014 nie jest najdroższym przedmiotem w historii transakcji CS:GO. Najdroższe skórki w tej grze to noże, z czego najwyższa transakcja opiewała na półtora miliona dolarów. Jednak w kategorii broni palnej to właśnie AK 47 ustanowił nowy rekord na poziomie 400 000 dolarów.

Wzrost cen skórek oraz zainteresowanie nimi zdaje się zwiększać proporcjonalnie do emocji związanych z oficjalną zapowiedzią Counter Strike 2 - oczekiwanego projektu przeniesienia CS:GO na silnik Source 2, z wieloma usprawnieniami oraz zmianami, jednak z zachowaniem wszystkich najważniejszych elementów niezwykle popularnej sieciowej strzelaniny.

Skórka za 2 miliony złotych w CS:GO - hobby bogaczy, pranie pieniędzy czy inwestycja?

Zaraz po pierwszych informacjach o transakcji zaczęły pojawiać się komentarze, jakoby było to wyłącznie pranie pieniędzy, a sprzedawane dobra cyfrowe są wykorzystywane w roli wymówek dla takich operacji. Nie wydaje się to jednak prawdopodobne, ponieważ za organizacją rekordowego zakupu stoi Zipel - Duńczyk znany na scenie handlu CS:GO, z wiarygodną reputacją oraz wieloletnim doświadczeniem.

REKLAMA

Zakup skórki może za to zostać uznany jako inwestycja. Skinów takich jak AK-47 Case Hardened z hologramami Titan Katowice 2014 nie powstanie więcej. Pozwala to zakładać, że przy niesłabnącej popularności CS:GO wartość przedmiotu będzie wyłącznie rosnąć wraz z upływem czasu. Zwłaszcza w kontekście zbliżającej się premiery Counter Strike 2, która zwiększy popularność strzelaniny, co za tym idzie, wartość unikalnych przedmiotów.

PS Nawet nie jest ładna.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA