REKLAMA

Starsze iPhone'y dostaną iOS 17, a Dynamiczna Wyspa w końcu nie będzie bezużyteczna. Są nowe przecieki o aktualizacji

iOS 17 zbliża się wielkimi krokami, a jego pierwsze wersje powinny zostać zaprezentowane już na WWDC 2023 w czerwcu. Jakie zmiany przyniesie ta aktualizacja? Oto kilka rzeczy, które powinny umilić życie użytkownikom, w tym między innymi nowe widżety.

13.04.2023 09.05
iphone-se-2020-opinie-czy-warto-apple-18
REKLAMA

Coroczna aktualizacja iOS-a jest jak święta i kolejne skarpetki. Wiemy, że to się stanie, nie możemy nic z tym zrobić - ale gdy to się dzieje, cieszymy się z tego, co mamy. Tak samo wygląda cykl w przypadku aktualizacji systemu iPhone’ów czy iPadów - i, szok, powtarza się ponownie. Chociaż tegoroczna aktualizacja zapowiada się bardziej na sporo poprawek, aniżeli duże zmiany.

REKLAMA

iOS 17 dla iPhone’a 8 i X?

Przeciek pochodzi od użytkownika, który w ubiegłym roku zdradził przedpremierowo dość trafnie większość rzeczy o - wtedy jeszcze niezapowiedzianej - Dynamicznej Wyspie z iPhone’a 14 Pro i Pro Max. W wątku na Twitterze poruszył ciekawych nowinek, które miałyby trafić do iOS 17.

iPhone'y

Po pierwsze, wszystkie urządzenia, które otrzymały wsparcie obecnego oprogramowania, czyli iOS 16, mają otrzymać aktualizację do iOS 17. Wcześniej słyszeliśmy, że już iPhone X nie otrzyma aktualizacji do niego - ale teraz wygląda na to, że może być inaczej.

Nie wiadomo jednak jeszcze, co będzie ze wsparciem dla iPadów, ponieważ te z czipami A9 i A10 mogą stracić wsparcie w tym roku

iOS 17: Dynamiczna Wyspa i nic ponadto?

Oprócz standardowych poprawek wydajności, efektywności, stabilności i długoterminowego wsparcia dla starszych urządzeń, leaker zdradził również listę nowych funkcji, nad którymi pracuje Apple:

  • Dodatkowe ustawienia dla funkcji Always-On Display w iPhone’ach 14 Pro;
  • Dodatkowe filtry dla trybu Focus;
  • "Zmiany i dodatkowe opcje" dotyczące zarządzania powiadomieniami;
  • Ulepszony tryb dostępności, o którym wiedzieliśmy już od dłuższej chwili.
  • Ulepszenia z Car Key;
  • "Więcej implementacji samochodów w aplikacji Wallet";
  • Zmiany w interfejsie użytkownika aplikacji Zdrowie, w tym zmiany w sekcji "Ulubione";
  • "Mocno poprawione" funkcje dla Search i Spotlight;
  • "Behemot" z API ARKit;
  • Dynamiczna Wyspa ma… robić o wiele więcej rzeczy. 

Ponadto pojawiły się przecieki na temat zmian w aplikacji aparatu, które pierwotnie miały pojawić się w iPhonie 14 Pro, ale teraz są planowane tylko dla iPhone’ów 15, a nie dla wszystkich telefonów z iOS 17.

Aktywne widżety w iOS 17?

Na koniec najlepsze: aktywne widżety, które mogą dodane do iOS 17. Przyniosą one funkcje, które użytkownicy Androida znają już od jakiegoś czasu.

W widżetach mają się pojawić suwaki, przyciski i inne elementy, które umożliwią bardziej interaktywną obsługę funkcji telefonu czy apek. Ta część systemu ma być ciągle rozwijana, i nie jest potwierdzone, czy zostanie wprowadzona w najbliższej aktualizacji.

REKLAMA

Pozostałe nowości, które mogą pojawić się w iOS 17

Wiadomo już o zmianach w Centrum Sterowania, o których wspominaliśmy wcześniej. Planowany jest redesign funkcji, która od lat pozostała praktycznie niezmieniona. Poza tym pojawiają się plotki na temat konieczności umożliwienia użytkownikom iPhone'ów instalowania aplikacji z innych źródeł niż App Store. To wynik nacisków na Apple'a, któremu urzędnicy antymonopolowi dobrali się do skóry.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA