REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

ChatGPT ma nowego konkurenta. Z HuggingChat możesz już pogadać po polsku

Hugging Face postanowił stworzyć alternatywę dla popularnego ChatGPT od OpenAI. Czatbot HuggingChat jest już dostępny do testowania, choć wciąż nie jest rozwiązaniem bez błędów. Co najważniejsze, to otwartoźródłowe rozwiązanie.

27.04.2023
16:46
ChatGPT - aplikacje na iPhone'a i komputer Mac. Jak wygenerować API Key od OpenAI?
REKLAMA

ChatGPT jest bezapelacyjnym jedną z najważniejszych nowości w branży technologicznej, która pojawiła się w ostatnich latach. Model językowy firmy OpenAI nie jest jednak oprogramowaniem typu open source, natomiast największym plusem HuggingChat jest fakt, że to własnie programem z otwartym źródłem. 

REKLAMA

HuggingChat, czyli otwartoźródłowy odpowiednik ChatGPT

HuggingChat jest oparty na modelu OpenAsistant, który zrealizowała niemiecka organizacja typu non-profit LAION. Alternatywa dla ChatGPT została stworzona, aby zapewnić ogólny dostęp do oprogramowania sztucznej inteligencji - jak możemy przeczytać na profilu GitHub projektu. 

Osoby, które stoją za projektem, chcą nie tylko zapewnić czatbota, który potrafi pisać wiadomości e-mail czy listy motywacyjne. Chcą stworzyć rozwiązanie, które można wykorzystywać w interfejsach API, wyszukiwaniu informacji i wielu innych zadaniach dostosowanych do potrzeb użytkownika.

Chcemy to zrobić w sposób otwarty i dostępny, co oznacza, że ​​musimy nie tylko zbudować świetnego asystenta, ale także sprawić, by był mały i wystarczająco wydajny, aby działał na sprzęcie konsumenckim.

Oto jak się prezentuje czatbot HuggingChat
REKLAMA

Dostęp do czatbota jest ogólnodostępny poprzez stronę internetową HuggingChat. Jak się okazuje, asystent działa także w języku polskim i działa… co najwyżej akceptowalnie. Wysłanie zapytania nierzadko skutkuje wyświetleniem błędu i zupełnym brakiem odpowiedzi, a nawet zupełnym zawieszeniem się strony. Odpowiedzi w naszym języku są nierzadko niezrozumiałe, a czatbot na ogół ma tendencję do pisania niestworzonych rzeczy.

Projekt z pewnością jest ambitny i patrząc na to, że mamy do czynienia z oprogramowaniem open source, robi wrażenie. Jednak aby HuggingChat zapewnił podobną jakość, którą oferuje ChatGPT, twórcy muszą włożyć w projekt ogromną ilość pracy. 

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA