REKLAMA

Chatbot Bing już się nie zbuntuje. Microsoft wdrożył ważną poprawkę

Microsoft cały czas rozwija chatbota Bing opartego o model językowy sztucznej inteligencji, jednak w ostatnim czasie wielu użytkowników narzekało na oprogramowanie. Chatbot, dość często odmawiał wykonania polecenia. Nowa wersja ma temu zapobiec.

06.04.2023 14.54
Chatbot Bing już się nie zbuntuje. Microsoft wdrożył ważną poprawkę
REKLAMA

Obecny Bing bezapelacyjnie zmienił sposób, w jaki wyszukujemy treści w internecie. Wydanie polecenia czatbotowi może nie różni się zbytnio samo w sobie od robienia tego w tradycyjnej wyszukiwarce, natomiast otrzymane odpowiedzi już tak. I właśnie w tym rzecz, ponieważ Google nie wypluje komunikatu, że nie chce czegoś zrobić, a AI ma do tego skłonność.

REKLAMA

Koniec odmów czatbota w wyszukiwarce Bing

Jak podaje Mikhail Parakhin, szef ds. reklamy i usług sieciowych Microsoftu, Bing otrzymał nową aktualizację (v98), która ma usprawnić jego działanie. Uaktualnienie co prawda zostało wprowadzone w środę 5 kwietnia, ale jego drugi etap firma dopiero wdroży.

Pierwszy, ważniejszy, ma za zadanie znacząco ograniczyć sytuacje, w których Bing Czat odmawia wykonania jakiegoś polecenia, przykładowo napisania programu. Na forach internetowych nierzadko pojawiały się takie doniesienia, ale zmiana powinna poskutkować ich zredukowaniem. 

REKLAMA

Drugi natomiast ma naprawić sporadyczne rozłączanie się bota w Bing Czat. Chociaż nie wiemy, kiedy nastąpi wprowadzenie drugiego etapu, najpewniej odbędzie się to w niedalekiej przyszłości.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA