REKLAMA

Przeglądarka narysuje ci co tylko chcesz. Nowa funkcja Microsoft Edge

Bing Twórca Obrazu ma trafić do paska bocznego przeglądarki Edge, by móc generować grafiki na zadany przez użytkownika temat w dowolnym momencie. I będzie można od razu je wkleić do otwartej aplikacji.

05.04.2023 17.50
DALL-E Edge Bing
REKLAMA

Bing to nie tylko Bing Czat, czyli wykorzystujący technologię GPT-4 i SI Microsoftu czatbot usprawniający wyszukiwanie informacji. To również Bing Twórca Obrazu, który jest de facto interfejsem do usługi OpenAI DALL-E. Czyli do sztucznej inteligencji generującej treści graficzne na podstawie zapewnionego przez użytkownika tekstowego opisu.

REKLAMA

Bing Czat trafił już jakiś czas temu do desktopowych wersji przeglądarki Edge, a niebawem ma się pojawić w mobilnych. Dzięki tej integracji użytkownik ma czatbota zawsze pod ręką, niezależnie od tego jaką aplikację czy witrynę aktualnie ma przed oczami - a i sam Bing Czat wówczas może być użyty do analizy treści w aktualnie otwartej karcie przeglądarki. Teraz Microsoft zaczął prace nad podobną integracją, ale dla DALL-E.

Napisz słowami, co widzisz oczyma wyobraźni. Gotową grafikę przeciągnij kursorem lub palcem, gdzie chcesz. Tak ma działać Edge z DALL-E.

Właściwie to Edge z Bing Twórca Obrazu, ale w przeciwieństwie do Bing Czat, ów Twórca Obrazu nie zawiera żadnej dodatkowej SI od Microsoftu i jest tylko nakładką interfejsu dla DALL-E od OpenAI. W każdym razie generator grafik ma być dostępny na pasku bocznym przeglądarki. Czyli w miejscu niewiele mniej eksponowanym i łatwodostępnym, co Bing Czat.

Jeden z inżynierów Microsoftu zademonstrował, jak to będzie działać na przykładzie webowej aplikacji Outlook. Potrzebował (w ramach demonstracji) dodać zdjęcie starego komputera do maila, więc otworzył DALL-E na pasku bocznym bez wychodzenia z Outlooka, wygenerował ową fotografię, i przekleił ją do poczty.

REKLAMA

Funkcja nie jest jeszcze dostępna w przeglądarce, w tym w jej testowej wersji Canary. Tym bardziej trudno przewidzieć, kiedy trafi do wersji produkcyjnej, a więc używanej przez standardowych użytkowników. Dodatek nie wydaje się jednak być poważnym wyzwaniem programistycznym, więc zapewne cierpliwość użytkowników szybko zostanie nagrodzona.

Edge to przeglądarka Microsoftu, dostępna na systemy Android, Windows, iOS, macOS, iPadOS i Linux. Bazuje na technologii Chromium (za wyłączeniem wersji na iOS i iPadOS, gdzie wykorzystuje Apple WebView). Jej mechanizm synchronizacji danych bazuje na Koncie Microsoft.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA