REKLAMA

Laptopy od rządu nie tylko dla uczniów. Będą bony dla nauczycieli

Ostatnio poznaliśmy prawdopodobny model laptopa, który trafi do rąk czwartoklasistów w nadchodzącym roku szkolnym. Na dzisiejszej konferencji we Wrocławiu minister cyfryzacji ogłosił, że nauczyciele również skorzystają na ustawie, ponieważ będą mogli odebrać bon na laptopa.

21.04.2023 16.03
Laptopy od rządu nie tylko dla uczniów. Będą bony dla nauczycieli
REKLAMA

Informacja o wyborze laptopa dla czwartoklasistów Asus Expertbook B1502CBA wywołała wiele zamieszanie. Ten model został zaproponowany przez sklep x-kom, który równocześnie złożył najkorzystniejszą ofertę w przetargu, a nasz materiał dokładnie tłumaczy temat przetargu laptopów i całe zamieszanie związane ze sprawą. Jak się okazuje, na ustawie zyskają nie tylko uczniowie publicznych i niepublicznych szkół, ale także nauczyciele, choć nie wszyscy.

REKLAMA

Bony na laptopy dla nauczycieli. Ale nie dla wszystkich

Jak podaje rządowa strona gov.pl, ustawa będzie nie tylko korzystna dla czwartoklasistów, ale także dla ich nauczycieli. Ta bowiem zaoferuje możliwość uzyskania bonu o wartości 2500 zł, który jest przeznaczony na zakup laptopa, lecz tylko dla nauczycieli szkół publicznych.

Choć uczniowie otrzymają jednakowe urządzenia, to nauczyciele będą mogli wybrać dowolny sprzęt spełniający wymogi określone przez rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki, który mieści się w określonej kwocie albo - co ciekawsze - wybrać nawet droższy sprzęt. W takim wypadku bon będzie służył do zmniejszenia ceny zakupu - przykładowo, kupując sprzęt warty 4000 zł, nauczyciel z bonem z własnej kieszeni zapłaci tylko 1500 zł.

REKLAMA

Rząd postawił tu na większą dowolność i nauczyciele będą mogli zakupić urządzenie „pod siebie”. Warto zaznaczyć, że bony będą przyznawane turowo - w pierwszej kolejności zyskają nauczyciele, którzy prowadzą zajęcia uczniów czwartych klas.

Ponadto każdy nauczyciel będzie mógł otrzymać jeden bon na laptop raz na 5 lat, a przez pierwsze trzy lata od zakupu sprzętu ten nie może zostać sprzedany. Bonów nie można też wymienić na gotówkę.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA