REKLAMA

Korpo sala z bieżnią zamiast podłogi. Czy zastąpi owocowe czwartki w polskich korporacjach?

Czy w twoim biurze znajduje się bieżnia pod twoim biurkiem? To świetny sposób na aktywne spędzanie czasu, który normalnie byłby poświęcony na siedzenie. Jeśli tak, to wspaniale! Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad pokojem, który sam w sobie jest bieżnią? Polskie korporacje mogą wynaleźć coś takiego i zastąpić ukochane przez wszystkich owocowe czwartki. Co wtedy?

15.04.2023 12.22
bieżnia zamiast podłogi w korporacji
REKLAMA

Wyobraź sobie standardową salę w korporacyjnym biurze: stół, krzesła, ładowarki do laptopów i projektor lub telewizor, aby pokazać znudzonym pracownikom bardzo ważne rzeczy™.

Czego brakuje w tym zestawie? Jeden pracownik powiedziałby, że ruchu. I to trafna odpowiedź na to, co dzisiaj znalazłem. Więc muszę podziękować tej wyimaginowanej osobie.

REKLAMA

To pokój do chodzenia, czyli bieżnia salowa. Koszmar dla niektórych

Zamiast siedzieć, można chodzić. Jest to trudne do zrobienia podczas spotkań na dworze (lub na polu - dla osób z Małopolski), w zgranym szyku, patrząc się na laptopy. Tak więc powstała sala, która jest jednocześnie bieżnią.

Sala z bieżnią, czyli "Walking Room" - to nazwa wynalazku oraz firmy założonej przez dwie osoby: Guido Boumanna i Matthijsa Verdama, fizjoterapeutę i byłego zawodowego tenisistę. Jak to opisuje portal "Fast Company", ich misją jest umożliwienie ludziom prowadzenia zdrowszego życia poprzez wprowadzenie ruchu do miejsca pracy.

Foto: Walking Room z Fast Company

Pomysł na "pokój do chodzenia" jest banalnie prosty: w wybranej sali znajduje się ogromna bieżnia o wymiarach 3 × 4 m, która może pomieścić od 8 do 10 osób. Prędkość chodu? Są trzy opcje: 2,4 km/h, 3,2 km/h oraz tzw. "power walk", czyli 4,8 km/h. Spokojnie, jeśli ktoś poczuje się źle, to po obu stronach stołu znajdują się przyciski, które natychmiastowo wyłączą bieżnię.

Alternatywnie, jeśli ktoś nie chce chodzić, to po drugiej stronie stołu znajduje się miejsce bez bieżni. Tak jakby ktoś chciał się napatrzeć na tych, którzy chodzą podczas spotkania.

Istnieje już pilotażowa bieżnia

REKLAMA
Foto: Walking Room z Fast Company

Obecnie istnieje tylko jedna "sala do chodzenia" z bieżnią salową, która znajduje się w EDGE Stadium w Amsterdamie. Jednak pomysłodawcy mają nadzieję, że ich pomysł zyska popularność na całym świecie i pojawi się w biurach w różnych krajach.

Czy polskie korporacje będą chciały wdrożyć takie innowacje, aby przyciągnąć i zachęcić potencjalnych pracowników do aktywności fizycznej?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA