REKLAMA

42-calowy iMac QD OLED to byłoby coś. Mam podobny monitor i rozumiem ten zachwyt

Opublikowano ciekawą predykcję dotyczącą rozwoju paneli OLED oraz adaptacji tej technologii. Z raportu wynika, że Apple w nie tak dalekiej przyszłości zaoferuje piękne, wielkie komputery iMac z matrycami QD OLED lub WOLED. Sam mam takiego QD OLED-a na biurku i wiem jak cudowny jest to ekran.

25.04.2023 17.00
42-calowy iMac QD OLED to byłoby coś. Mam podobny monitor i rozumiem ten zachwyt
REKLAMA

David Hsieh pracujący dla firmy analitycznej Omdia cieszy się uznaniem oraz renomą w środowisku produkcji wyświetlaczy. Jest uznawany za jednego z najbardziej doświadczonych analityków tego sektora, a jego najnowsza publikacja jest próbą przewidzenia tego, jak będzie wyglądał proces wdrażania paneli OLED przez technologicznych gigantów w ich czołowych urządzeniach.

REKLAMA

Ekspert potwierdza to, co wiadomo od dłuższego czasu: Apple idzie w OLED. Firma współpracuje z Samsungiem oraz LG, aby panele OLED znalazły się w laptopach, tabletach oraz telefonach z nadgryzionym jabłkiem. Ekran OLED najprawdopodobniej niebawem otrzyma MacBook Air oraz iPad Pro, a pierwsze sprzęty z takimi panelami zadebiutują na rynku już w 2024 roku. To plotki powtarzane regularnie, również przez osoby profesjonalnie zajmujące się analizą działań firmy Apple.

Ciekawa prognoza eksperta daje nadzieję majętnym fanom Apple na piękne, wielkie komputery iMac OLED.

Zgodnie z predykcją Davida Hsieha Apple nie poprzestanie na MacBookach oraz iPadach z ekranami OLED. Panele tego typu niedługo później otrzymają także stacjonarne iMaki, aktualnie wyposażone w matryce LCD oraz Mini LED. Według eksperta Omdia Apple postawi na panele QD OLED od Samsunga lub WOLED od LG. To dwójka liderów, jeśli chodzi o zdolności produkcyjne ekranów tego typu, którym chiński BOE nie jest w stanie dorównać.

Jednocześnie Hsieh sugeruje, że poza dotychczasowymi przekątnymi 27 i 32 cale, taki iMac OLED z przyszłości będzie sprzedawany również w rozmiarze 42 cale. Nawet nie chce sobie wyobrażać, ile będzie kosztował tego typu stacjonarny komputer, z ekranem wielkości małego telewizora. Wiem za to, że z chęcią postawiłbym go na swoim biurku.

Mam na testach monitor QD OLED i nie mam wątpliwości: to jest przyszłość.

REKLAMA

Przyszło mi testować monitor Alienware AW3423DWF z panelem QD-OLED i co tutaj dużo pisać: jestem absolutnie zachwycony. Nie tylko w kontekście komputerowego oraz konsolowego grania, ale również codziennej pracy biurowej. Panel Samsunga eliminuje tradycyjne słabości ekranów OLED, pozytywnie zaskakując jasnością oraz efektem HDR. Jeśli podobny - albo jeszcze lepszy - znajdzie się w iMacu, będziemy mieli do czynienia z dużym skokiem jakościowym.

Mówimy jednak o przyszłości. Według Davida Hsieha Apple zajmie się panelami OLED w stacjonarnych komputerach dopiero po tym, jak wcześniej przeprowadzi wymianę matryc w laptopach oraz tabletach. Często wspomina się również o tym, że także telefony iPhone mają otrzymać ekrany OLED. Największą przeszkodą stojącą na drodze do tego celu są możliwości produkcyjne firm, niezdolne do pokrycia premierowego popytu konsumentów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA