REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Ban na TikToka na urządzeniach służbowych polskiej administracji?

Jak informuje Polityka Insight, Rada ds Cyfryzacji pracuje nad stanowiskiem dotyczącym zakazu używania TikToka oraz dostawców wysokiego ryzyka w sektorze telekomunikacyjnym. W ostatnim przypadku chodzi o sprzęt Huaweia.

24.03.2023
11:07
tiktok
REKLAMA

Z informacji, do których dotarła Polityka Insight wynika, że grono Rada ds Cyfryzacji chciałaby bana dla TikToka na urządzeniach używanych przez urzędników. Chodzi m.in. o pracowników Sejmu i Senatu, Kancelarii Premiera i innych organów administracji państwowej.

REKLAMA

Ciało doradcze szefa rządu domaga się szybkiej nowelizacji ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczenstwa (KSC). Tzw. sprzęt wysokiego ryzyka miałby zostać wycofany z użycia w ciągu 4 lat.

REKLAMA

Sprawa zakazu dla TikToka powraca. Już w 2020 r. pojawiły się głosy o tym, że rząd pracuje nad regulacjami tego typu, ale wówczas je zdementowano.

Zakazy korzystania z TikToka wprowadzają kolejne kraje, a także instytucje unijne. Przed amerykańskim kongresem przesłuchany został wczoraj szef TikToka, Shou Chew, na którym kongresmeni nie zostawili suchej nitki, zarzucając jego medium zależność od chińskiej partii komunistycznej, naruszenia prywatności i zły wpływ na młodzież.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA