REKLAMA

Ban na TikToka na urządzeniach służbowych polskiej administracji?

Jak informuje Polityka Insight, Rada ds Cyfryzacji pracuje nad stanowiskiem dotyczącym zakazu używania TikToka oraz dostawców wysokiego ryzyka w sektorze telekomunikacyjnym. W ostatnim przypadku chodzi o sprzęt Huaweia.

24.03.2023 10.07
tiktok
REKLAMA

Z informacji, do których dotarła Polityka Insight wynika, że grono Rada ds Cyfryzacji chciałaby bana dla TikToka na urządzeniach używanych przez urzędników. Chodzi m.in. o pracowników Sejmu i Senatu, Kancelarii Premiera i innych organów administracji państwowej.

REKLAMA

Ciało doradcze szefa rządu domaga się szybkiej nowelizacji ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczenstwa (KSC). Tzw. sprzęt wysokiego ryzyka miałby zostać wycofany z użycia w ciągu 4 lat.

REKLAMA

Sprawa zakazu dla TikToka powraca. Już w 2020 r. pojawiły się głosy o tym, że rząd pracuje nad regulacjami tego typu, ale wówczas je zdementowano.

Zakazy korzystania z TikToka wprowadzają kolejne kraje, a także instytucje unijne. Przed amerykańskim kongresem przesłuchany został wczoraj szef TikToka, Shou Chew, na którym kongresmeni nie zostawili suchej nitki, zarzucając jego medium zależność od chińskiej partii komunistycznej, naruszenia prywatności i zły wpływ na młodzież.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA