REKLAMA

Świetna platformówka za darmo w PS Plus. Polecam do kanapowej gry z rodziną

W kwietniowym PS Plus posiadacze konsol PlayStation otrzymają trzy gry: Sackboy: A Big Adventure, Meet Your Maker oraz Tails of Iron. Każda z nich będzie dostępna zarówno na starszym PS4 już również na nowszym PS5.

30.03.2023 15.27
Świetna platformówka za darmo w PS Plus. Polecam do kanapowej gry z rodziną
REKLAMA

W abonamencie PS Plus Essential na kwiecień (Boże, jak ten czas zasuwa) Sony odda graczom do dyspozycji trzy gry w ramach abonamentu. Każda z nich zadziała zarówno na starszym PlayStation 4, jak również nowszym PlayStation 5 (natywnie lub w trybie wstecznej kompatybilności). Od siebie polecam zwłaszcza uroczą platformówkę, która kapitalnie spisze się podczas wspólnego rodzinnego grania przed jednym telewizorem.

REKLAMA

Sackboy: A Big Adventure polecam szczególnie rodzicom z dziećmi, do wspólnej zabawy przed jednym telewizorem.

Sackboy: A Big Adventure to spin-off platformowej serii Little BIG Planet, której świetność przypada na erę PlayStation 3. Produkcja towarzyszyła premierze konsoli PlayStation 5, a teraz może w nią zagrać każdy, dzięki debiutowi w katalogu gier od zaraz PS Plus Essential.

Największą zaletą Sackboy: A Big Adventure jest kanapowy tryb co-op, pozwalający graczom wspólnie przechodzić grę, na jednym ekranie. Produkcja jest wręcz stworzona z myślą o współpracy, co czuć w projekcie poziomów oraz prostych wyzwań zręcznościowych. Do tego dochodzi pełne wsparcie językowe, dzięki czemu w kolorowego Sackboya mogą grać również najmłodsi gracze. Kapitalna sprawa, zwłaszcza podczas deszczowo-śnieżnej wiosny.

Dwie pozostałe produkcje w kwietniowym PS Plus to Meet Your Maker oraz Tails of Iron.

Co ciekawe, Meet Your Maker będzie miało w PS Plusie swoją premierę. Egzotyczna produkcja wydaje się bardzo ciekawa w założeniach: gracz tworzy własny poziom pełen przeciwników i pułapek, który potem próbują przejść pozostali gracze. Ktoś poczuł klimat Dungeon Keepera?

REKLAMA

Tails of Iron jest natomiast ręcznie malowaną, dwuwymiarową produkcją RPG, która zbiera bardzo pozytywne recenzje i która znajduje się na mojej prywatnej liście "musisz to przejść podczas urlopu na Steam Decku".

Gry Sackboy: A Big Adventure, Meet Your Maker oraz Tails of Iron zadebiutują w PS Plus Essential 4 kwietnia 2023 roku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA