REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

W mObywatelu zapłacimy Blikiem. Minister pokazał, jak to będzie wyglądało

Rząd otworzył się na Blika już wcześniej, pozwalając kodem zapłacić za podatek w e-Urzędzie Skarbowym. Takich możliwości będzie więcej, bo Blik częściej zostanie wykorzystywany w mObywatelu. Minister Janusz Cieszyński pokazał, jak ma to działać.

31.03.2023
12:02
W mObywatelu zapłacimy Blikiem. Minister pokazał, jak to będzie wyglądało
REKLAMA

Nie raz chwaliliśmy mObywatela, bo to usługa, która zasługuje na pozytywne opinie. Obecnie szykowana jest nowa wersja, oznaczona numerkiem 2.0. Niedawno Janusz Cieszyński zaprezentował, jak wkrótce będzie wyglądał nadchodzący mObywatel. Teraz zaś skupił się na oczekiwanej nowości, jaką będzie możliwość rozliczania się z samorządami bezpośrednio w aplikacji, za pomocą Blika.

REKLAMA

Według słów Cieszyńskiego pierwsze samorządy udostępnią mieszkańcom możliwość płatności Blikiem w czerwcu

W ten sposób zapłacimy za podatek od nieruchomości oraz za inne samorządowe opłaty. Na filmiku widzimy, że transakcja faktycznie będzie prosta, szybka, polegająca na raptem kilku kliknięciach.

- Nasza wizja mObywatela jest taka, żeby przestał to być tylko portfel dokumentów, ale żeby to się stało aplikacją transakcyjną, czyli taką, w której możemy od A do Z załatwić naszą sprawę, tak jak np. w systemie e-Pit jesteśmy w stanie wchodząc na stronę, dosłownie kilkoma kliknięciami złożyć zeznanie podatkowe, tak samo chcemy, żeby równie wygodnie załatwiało się sprawy przy pomocy aplikacji – zapowiadał niedawno Cieszyński w programie Wydarzenia24.

REKLAMA

Nowa wersja mObywatela ma pojawić się na przełomie czerwca i lipca. Przypomnijmy, że cyfrowe dokumenty będą tak samo ważne jak tradycyjne, bowiem mObywatel został prawnie zrównany z fizycznymi dokumentami. Dotychczas z mObywatelem mogliśmy chodzić na wybory czy legitymować się podczas zakładania kart lojalnościowych. Jednak nie był on w pełni respektowany jako dowód tożsamości przy rejestracji karty SIM czy w banku.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA