REKLAMA

Nadchodzą Huawei P60 i Huawei Mate X3. Tego złotego pierścienia nie da się przeoczyć

Huawei P60 i Mate X3 są najbardziej oczekiwanymi premierami chińskiego producenta w tym roku. Smartfon ma wynieść mobilną fotografię na nowy poziom. Czy mu się to uda? Ma na to papiery.

13.03.2023 13.03
Nadchodzą Huawei P60 i Huawei Mate X3. Tego złotego pierścienia nie da się przeoczyć
REKLAMA

Huawei w tym roku postanowił wypuścić 10 flagowych telefonów i wszystko wskazuje na to, że ten plan zostanie wykonany. Już w marcu zadebiutuje linia P60, która od dawna kojarzona jest z ogromnymi możliwościami fotograficznymi. Jeżeli wierzyć przeciekom będą składać się na nią 4 smartfony: P60E, P60, P60 Pro i P60 Ultra. Najciekawiej zapowiadają się dwa końcowe modele, bo wersja Pro ma być fotograficznym potworem. Główny aparat (Sony IMX888) ma 50 megapikseli rozdzielczości, taką samą rozdzielczość ma aparat ultraszerokokątny (Sony IMX858), a zestaw uzupełnia aparat tele o rozdzielczości 64 megapikseli (OV64B) z powiększeniem optycznym 3,5x.

REKLAMA

Wersja P60 ma mieć z kolei aparat o rozdzielczości 52 megapikseli, któremu towarzyszy taki sam aparat ultraszerokokątny jak w wersji Pro oraz 16-megapikselowy aparat tele.

Przecieki nie są pewne w kwestii procesora. Jedne mówią o Snapdragonie 8+ Gen 1, inne o Snapdragonie 8 Gen 2, ale niezależnie, który zostanie ostatecznie użyty i tak nie będzie oferował połączeń z siecią 5G. Oczywiście dla niektórych to plus, bo dzięki temu kury będą nadal mogły się nieść w spokoju i zdrowiu.

Huawei P60 zadebiutuje razem z Mate X3

Ten ostatni to składany telefon chińskiego producenta, ale o nim nie wiemy praktycznie nic, poza tym, że ma być dużo lepszy niż Mate X2. Premiera obu urządzeń będzie miała miejsce 23 marca, a Huawei pokazał to w sprytny sposób.

REKLAMA
Źródło: Huawei/Weibo

Na powyższej grafice fala układająca się w półokrąg oznacza serię P60 i jej złoty pierścień wokół głównego aparatu. Natomiast dolna fala to Huawei Mate X3.

Premiera tych urządzeń zapowiada się smakowicie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA