REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

10 topowych smartfonów w rok. Huawei ma szalony plan na podbicie rynku

W czasach gdy najwięksi gracze poważnie zastanawiają się nad redukcją gamy swoich sztandarowych modeli, Huawei wchodzi cały na biało z 10 topowymi smartfonami.

16.01.2023
18:17
10 topowych smartfonów w rok. Huawei ma szalony plan na podbicie rynku
REKLAMA

Niedawno świat obiegła wiadomość, że Samsung poważnie zastanawia się nad przyszłością modeli Galaxy S2x+, bo nie sprzedają się tak dobrze, jakby chciał tego producent. Podobne wieści dochodzą z Cupertino, gdzie rozważana jest przyszłość modeli oznaczonych plusem i jeżeli nic się nie zmieni to nie zobaczymy iPhone'a 16 Plus. Tymczasem Huawei postanowił w tym roku wypuścić 10 topowych telefonów. Czy to szaleństwo? A może to najlepszy sposób na zdobycie licznego grona klientów?

REKLAMA

10 topowych smartfonów Huaweia - co o nich wiemy?

Jeden z wiarygodniejszych leakerów Rodent950 zamieścił tweeta, w którym podał skład modelowy chińskiego producenta na 2023 rok.

Przyjrzyjmy się bliżej. Seria P60 zadebiutuje już w marcu i jeżeli przeciek jest prawdziwy, to zobaczymy go aż w 4 wersjach: P60E, P60, P60 Pro i P60 Ultra. Zapewne wersja z E będzie najsłabsza, ale najciekawsze będą różnice pomiędzy P60 Pro, który zapowiadany jest jako fotograficzny potwór i P60 Ultra. W końcu ten pierwszy na papierze ma mieć bardzo solidną specyfikację, a według przecieków imponować także możliwościami fotograficznymi. Dla przypomnienia: sercem smartfona będzie procesor Snapdragon 8 Gen 1+, ale bez łączności 5G. Pamięć na dane ma wynosić 256/512 GB. Smartfon będzie zasilany ogniwami o pojemności 5000 mAh obsługującymi szybkie ładowanie 100 W.

Aparaty główny i szerokokątny mają rozdzielczość 50 Mpix. Trzeci aparat z teleobiektywem ma rozdzielczość 64 Mpix. Z przodu znajduje się aparat 32 Mpix. Natomiast wersja P60 Ultra ma mieć 4 aparaty, w tym teleobiektyw o zmiennej przysłonie.

Huawei Mate X3 to składany model. Będzie rozkładał się podobnie jak Galaxy Z Fold 4 i ma oferować łączność satelitarną.

Na jesieni zadebiutuje seria Mate. Wróci Porsche.

REKLAMA

Seria Mate będzie składać się z 5 modeli: Mate 60E, Mate 60, Mate 60 PRO, Mate 60 GTS i Mate 60 RS. Ten ostatni powstanie w kolaboracji z Porsche. Zastanawiająca jest wersja GTS, bo takie oznaczenia na klapie noszą samochody niemieckiego producenta. Być może w 20223 roku Porsche obranduje aż dwa smartfony?

Ważniejsze jest jednak inne pytanie: ile z tych 10 telefonów będzie dostępnych w innych państwach niż Chiny?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA