REKLAMA

Już za miesiąc Google Cloud Days 2023. Można chłonąć wiedzę i pomóc dzieciom

W trakcie Google Cloud Days 2023 eksperci do spraw bezpieczeństwa w sieci podzielą się swoimi doświadczeniami i radami. W wydarzeniu mogą wziąć udział chętni. To szansa nie tylko na to, aby wzbogacić swoją wiedzę, ale też przyłożyć rękę do realizacji szczytnego celu.

02.03.2023 14.11
google
REKLAMA

Google Cloud Days to charytatywna konferencja budowana na praktycznym podejściu do chmury. Jej organizatorem jest partner Google Cloud - firma FOTC.

W warszawskiej siedzibie Google Warsaw HUB eksperci będą dzielić się wiedzą na temat chmury, ale też bezpieczeństwa. Swój udział potwierdzili przedstawiciele takich firm jak STS, Google Cloud, Allegro, Yubico czy Growbots.

REKLAMA

W trakcie konferencji Google Cloud Days 2023 uczestnicy będą mogli wziąć udział w ścieżce przeznaczonej dla przedsiębiorców oraz dla inżynierów

Dla tych pierwszych przygotowano panele poświęcone m.in. automatyzacji codziennej pracy w zespole rozproszonym, rozwojowi analityki w błyskawicznie rosnącej firmie czy sposobom na finansowanie i optymalizację kosztów wykorzystania technologii chmurowych.

Z kolei ścieżka dla inżynierów pozwoli uczestnikom zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu zapobiegania cyberatakom w chmurze, zapewnienia cyfrowego bezpieczeństwa firmowych danych i urządzeń. Uczestnicy dowiedzą się też, jak wykorzystać Software Delivery Shield do poprawy bezpieczeństwa podczas tworzenia oprogramowania oraz co daje implementacja BeyondCorp w modelu Zero Trust.

Podczas Google Cloud Days nie zabraknie również zajęć praktycznych. Odbędą się one w formie kilkugodzinnych warsztatów, prowadzonych przez ekspertów z FOTC oraz Google Cloud. Pierwszego dnia uczestnicy będą mieli okazję poznać aplikacje Google Workspace od strony biznesowej oraz przyjrzeć się ich najpopularniejszym funkcjom, przydatnym w codziennej pracy firm. Warsztat pozwoli im dowiedzieć się, jak aplikacje Google – od Gmaila przez Arkusze po Dysk – wspierają na co dzień pracę w rozproszonym zespole i pomagają znacząco zwiększyć wydajność członków zespołów.  Drugi dzień warsztatów będzie obfitował w wiedzę techniczną.  Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak zwiększyć poziom bezpieczeństwa wdrożonych w firmie usług Google Cloud. Eksperci podzielą się cennymi wskazówkami na temat cyberbezpieczeństwa. Wraz z uczestnikami, krok po kroku, przejdą przez najważniejsze funkcje środowiska Google Cloud i pokażą na co zwrócić uwagę, aby dobrze zabezpieczyć firmowe dane.

Co najważniejsze, dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

Środki zostaną przeznaczone na profilaktykę cyberprzemocy wśród dzieci w wieku wczesnoszkolnym oraz zasilą projekt edukacyjny dla dzieci Sieciaki.pl. Z szacunków wynika, że zebrana kwota pozwoli dotrzeć do ponad tysiąca szkół podstawowych w Polsce z pakietami edukacyjnymi na temat cyberprzemocy. W zajęciach na ten temat udział weźmie nawet 50 tys. dzieci.

REKLAMA

Cel jest szczytny, bo i sprawa poważna. Tematem cyberprzemocy zajmujemy się zarówno na łamach Spider's Web, jak i Spider's Web+. Z badań wynika, że co piaty polski nastolatek przyznał, że doświadczył przemocy w internecie. Co więcej: podobna liczba nie jest w stanie stwierdzić, czy doznała takiej przemocy.

– Od lat obserwujemy stały poziom cyberprzemocy w grupie dzieci i młodzieży. Jednak z naszych obserwacji wynika, że grupa młodych osób doświadczających przemocy w internecie może być nawet wyższa niż wynika z ich relacji. Nie wszyscy rozumieją i potrafią nazwać to zjawisko. Badacze przypuszczają, że może część młodych bagatelizuje to, co ich dotyka w internecie i nie nazywa tego cyberprzemocą czy wprost agresją – mówiła w rozmowie ze Spider's Web+ Anna Borkowska, ekspertka ds. edukacji cyfrowej w NASK.

Wydarzenie Google Cloud Days 2023 odbędzie się 4-5 kwietnia w Warszawie. Bilety znajdziecie na stronie organizatora.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA