REKLAMA

Discord zostanie wypchany sztuczną inteligencją. Oto nowe świetne funkcje

Discord już teraz stanowi serce społeczności entuzjastów sztucznej inteligencji. Choć nowe funkcje platformy są zasługą SI OpenAI, to spodobają się one każdemu użytkownikowi, niezależnie od zainteresowań. Clyde, AutoMod, a nawet kanały głosowe zyskają integrację z modelami sztucznej inteligencji

12.03.2023 16.20
Discord zostanie wypchany sztuczną inteligencją. Oto nowe świetne funkcje
REKLAMA

Discord to nie tylko komunikator dla graczy czy kolebka wielu społeczności, ale także tętniący życiem skwer wymiany informacji na temat sztucznej inteligencji. Swój oficjalny serwer ma tam OpenAI, użytkownicy mogą skorzystać z modelu Midjourney oraz porozmawiać z jego twórcami, oraz przetestować możliwości mniej znanych modeli SI takich jak BlueWillow.

REKLAMA

Jak podaje Discord, największy z jego serwerów to liczący sobie 13 milionów członków serwer Midjourney. Z kolei aż 10 procent nowych użytkowników platformy tworzy konta wyłącznie w celu interakcji ze społecznościami skupionymi wokół SI.

Discord będzie tonąć w sztucznej inteligencji. W dobrym tego słowa znaczeniu

Teraz Discord wnosi integrację samego komunikatora ze sztuczną inteligencją na wyższy poziom. Jak poinformowali twórcy popularnej platformy, zyska ona kilka nowych funkcji opartych o modele sztucznej inteligencji.

Pierwszą nowością jest aktualizacja domyślnego bota Discorda - Clyde'a. Stali użytkownicy platformy kojarzą Clyde z m.in. wysyłania powiadomień o informacjach o błędach, a domyślnie wiadomość od niego użytkownik może wywołać zostając samemu w połączeniu głosowym na dłużej niż 5 minut, lub próbując użyć animowanych emotek bez subskrypcji Nitro.

Od przyszłego tygodnia Clyde zostanie wyposażony w sztuczną inteligencję OpenAI, dzięki której bota będzie można użyć jako aktywnego rozmówcy, zapytać o odpowiedzi na różne pytania czy poprosić o zasugerowanie listy odtwarzania do posłuchania ze znajomymi.

Źródło: Discord

Kolejną nowością będzie dodanie sztucznej inteligencji do innego domyślnego bota Discorda - AutoModa. AutoMod to asystent, który już teraz jest w stanie blokować wysyłanie wybranych przez administratorów serwera wyrazów i fraz. Dzięki sztucznej inteligencji AutoMod będzie automatycznie oznaczał wiadomości, które jego zdaniem naruszają zasady korzystania z danego serwera (np. zakaz autopromocji czy off-topic) lub warunki użytkowania platformy. Testy AutoModa ze sztuczną inteligencją rozpoczęły się dzisiaj na ograniczonej liczbie serwerów Discord.

Źródło: Discord

Discord zyska także Podsumowanie Konwersacji. Funkcja ta dedykowana jest aktywnym członkom żywych serwerów, którzy chcą nadążyć za każdą wysłaną wiadomością. Podsumowanie Konwersacji analizuje rozmowy na Discordzie i oferuje użytkownikom szybki podgląd wiadomości posortowanych tematycznie tak, aby po dłużej nieobecności mogli oni nadrobić zaległości bez kilkuminutowego przewijania w górę i przeszukiwania wiadomości. Tak jak AutoMod, Podsumowanie Konwersacji jest obecnie testowane na wybranych przez Discord serwerach.

Źródło: Discord

Nie tylko modele językowe. Discord z kolejnym wsparciem dla modeli text-to-image

REKLAMA

Discord przygotował także dwie nowości powiązane z modelami text-to-image. Pierwszym z nich jest otwartoźródłowa aplikacja Avatar Remix, której kod został udostępniony na GitHubie. Avatar Remix to aplikacja, która pozwala znajomym na wzajemne modyfikowanie swoich awatarów przy użyciu sztucznej inteligencji.

Ostatnią nowością jest Biała Tablica (ang. Whiteboard), dzięki której podczas grupowych chatów głosowych pozwala na przerabianie rysunków oraz tekstu na obrazy za pomocą sztucznej inteligencji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA