REKLAMA

Tę funkcję Windowsa 11 pokochają gracze. System będzie sterował całym podświetleniem komputera i akcesoriów

Bycie graczem to nie tylko hobby, to także zobowiązanie do posiadania przynajmniej jednego urządzenia, które oprócz specjalnych funkcji posiada także oryginalny wygląd i wielobarwne oświetlenie. Microsoft w końcu wyciągnął rękę do wszystkich, którzy nie wyobrażają sobie komputerów bez świecących klawiatur, myszek, płyt głównych czy chłodzenia.

13.02.2023 19.16
Windows 11 podświetlenie
REKLAMA

Każdy gracz, który samodzielnie składał komputer, ma mniej lub bardziej przyjemne doświadczenia z ustawieniem oświetlenia poszczególnych urządzeń peryferyjnych i elementów jednostki centralnej. Jeżeli jesteś szczęśliwcem, który posiada wszystkie produkty od jednego producenta, zapewne posiadasz zainstalowany tylko jeden program do kontroli ich wszystkich.

Jednak w większości przypadków każdy element zestawu jest od innego producenta, co wymusza niejednokrotnie posługiwanie się kilkoma różnymi programami, by uzyskać pożądane efekty świetlne. Najwidoczniej Microsoft zauważył ten problem, gdyż do programu Windows Insider Preview trafiło właśnie nowe wydanie systemu Windows 11, które daje graczom centrum sterowania wszystkimi elementami podświetlenia komputera.

REKLAMA

Windows 11 zyska centrum sterowaniem oświetleniem urządzeń podłączonych do komputera

Mowa tu konkretnie o kompilacji 25295 w Dev Channel. Oprócz poprawek błędów i dodaniu kilku nowych funkcji, w tym m.in. automatycznym kopiowaniu kodów 2FA z powiadomień telefonów sparowanych w ramach aplikacji Łącze z telefonem, dodano jeszcze jedną funkcję, o której Microsoft nie wspomniał oficjalnie.

Jak zauważył jeden z użytkowników Twittera, w nowej kompilacji do ustawień Personalizacji dodano kategorię Oświetlenie (ang. Lightning), z poziomu której użytkownik może dostosować jasność, efekty, prędkość przejścia barw i kolor podłączonych urządzeń.

REKLAMA

Funkcja jest dostępna jedynie w wersji testowej systemu Windows 11 w ramach programu Windows Insider Preview, lecz niewykluczone, że w przyszłości trafi ona do stabilnego wydania systemu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA