REKLAMA

Ubisoft zamyka polski oddział. Gigant szuka oszczędności po serii niepowodzeń

Potwierdzają się zakulisowe plotki na temat polskiego oddziału firmy Ubisoft. Gigant branży gier opuszcza nasz kraj, a obowiązki polskiego biura przejmie zewnętrzna agencja.

02.02.2023 15.32
Ubisoft zamyka polski oddział. Gigant szuka oszczędności po serii niepowodzeń
REKLAMA

Ubisoft to największy wydawca gier wideo o europejskim rodowodzie. Firma posiada wiele placówek na całym świecie, również w Polsce. Chociaż w Ubisoft Polska nie tworzono gier, biuro zajmowało się dystrybucją produkcji w kraju oraz na sąsiednich rynkach. Prowadziło działania z zakresu PR-u, marketingu, ekspozycji, promocji i wiele więcej.

REKLAMA

Centrala zamyka Ubisoft Polska, Francuzi szukają oszczędności.

Ostatni okres był bardzo trudny dla Ubisoftu. Wiele gier tego wydawcy nie odniosło oczekiwanego sukcesu, nawet mimo świetnych recenzji, jak np. Mario + Rabbids: Sparks of Hope. Na początku 2023 roku Ubisoft anulował trzy projekty. Inne znajdują się w tzw. deweloperskim piekle, jak Skull and Bones czy Beyond Good and Evil 2. To wszystko przełożyło się na spadającą wartość akcji spółki.

Tak jak inne firmy ze świata technologii, również Ubisoft zaczął ograniczać koszty działalności. Gigant dokonał oceny funkcjonowania swoich regionalnych struktur, szukając oszczędności. Te mają znaleźć się m.in. w Polsce, w konsekwencji zamknięcia polskiego oddziału.

REKLAMA

Informację o zamknięciu opublikował Marcin Kosman, współzałożyciel better. gaming agency i były dziennikarz ściśle związany z branżą. Doniesienia potwierdza również redakcja serwisu PPE, powołując się na własne źródła. To według niej obowiązki polskiego oddziału przejmie zewnętrzna agencja.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA