REKLAMA

Sprawdź Bing AI. Jak włączyć bota w wyszukiwarce? Poradnik dla chcących testować sztuczną inteligencję

Większość internautów korzysta z Wyszukiwarki Google do wyszukiwania informacji. Jak skorzystać z rewolucyjnego nowego Binga? Gdzie znaleźć tego słynnego czatbota GPT? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

11.02.2023 11.50
Sprawdź Bing AI jak włączyć używać
REKLAMA

Klasyczna wyszukiwarka internetowa, taka jak Wyszukiwarka Google czy Bing w swojej dotychczasowej wersji, to koncepcja dość powszechnie rozumiana. Użytkownik wpisuje zagadnienie do formularza, a wyszukiwarka w odpowiedzi zwraca listę stron (lub obrazów lub wideo) które prawdopodobnie najlepiej do tej frazy pasują. Użytkownik następnie odwiedza te witryny i szuka już sam na nich informacji.

REKLAMA

Microsoft ma inny pomysł. Wspólnie z OpenAI stworzył czatbota Bing AI, który tę ostatnią czynność również wykonuje za użytkownika. Wystarczy wpisać w formularz zagadnienie - na przykład, podaj mi listę filmów nagrodzonych Oscarem za najlepszą muzykę - a Bing AI sam przeczesze Internet i zwróci poprawną odpowiedź.

To, co robi ogromne wrażenie, to fakt, że Bing bardzo rzadko się myli i świetnie rozumie wspomniane polecenia. Dla zabawy przeprowadziłem z nim wywiad prasowy... a Bing AI wcielił się bardzo umiejętnie w pouczającego i interesującego rozmówcę.

 class="wp-image-3311073"
Bing udziela bardzo konkretnych odpowiedzi.

Jak zyskać dostęp do nowej wyszukiwarki Bing, Bing AI?

Microsoft bardzo ostrożnie otwiera dostęp do swojej sztucznej inteligencji kolejnym użytkownikom. Na dziś większość internautów po odwiedzeniu aplikacji webowej Bing.com bądź uruchomieniu aplikacji na telefonie zostaną poinformowani, że funkcja czatu nie jest jeszcze dla nich dostępna. Co więcej, to będzie bardzo długotrwała premiera - kolejne partie użytkowników będą do bota dopuszczane powoli i ostrożnie.

Zainteresowani mogą ustawić się w wirtualnej kolejce do uzyskania dostępu. By to zrobić należy odwiedzić witrynę www.bing.com lub uruchomić aplikację mobilną Bing, wpisać dowolną frazę w pole wyszukiwarki, a następnie kliknąć w pole CZAT, znajdujące się pod formularzem.

 class="wp-image-3311184"
Przycisk do interfejsu konwersacyjnego Bing AI.

Pojawi się informacja, że funkcja nie jest jeszcze dostępna - ale też pod ową informacją pojawi się przycisk służący do zasygnalizowania, że użytkownik jest zainteresowany testami. Należy kliknąć w ten przycisk. Gdy czatbot zostanie udostępniony użytkownikowi, ten zostanie o fakcie powiadomiony mailowo.

 class="wp-image-3311181"
Przycisk do zapisania się do testów Bing AI

Jak korzystać z Bing AI?

Trwa premiera nowego Binga, a sam Microsoft zapewniając mi wcześniejszy dostęp podkreślał, że usługa jest nadal świeżo wyjęta z programistycznego pieca - i błędy są nieuchronne, również techniczne. Ja trafiłem na dwa. Po pierwsze, bot działa u mnie wyłącznie w desktopowej wersji Binga, pozostając niedostępnym na mobilnej. Po drugie, zawsze ignoruje pierwszą wpisaną frazę. Zawsze. Budzi się dopiero na drugą. Jest jednak całkiem możliwe, że w momencie, gdy ten tekst jest już czytany, to owe błędy zostały usunięte.

Bing AI jest nieco ukryty w interfejsie Binga, czy raczej nie jest przesadnie eksponowany w tymże interfejsie (nie licząc tymczasowo emitowanych reklam usługi na stronie głównej wyszukiwarki). Konkretniej, znaleźć go można w tym samym menu, w którym znajdują się też wyszukiwarka obrazów, wideo czy mapy. A więc pod lub obok formularza wyszukiwania, w zależności od ekranu używanego w danej chwili urządzenia.

Po kliknięciu w CZAT pojawi się interfejs konwersacyjny, który niczym właściwie nie różni się od komunikatora internetowego czy aplikacji do SMS-ów. Należy z niego korzystać tak, jakby po drugiej stronie znajdowała się osoba gotowa do wykonywania poleceń. Jaka będzie pogoda na Rodos za tydzień? Albo Jakie elektryczne samochody mogę kupić w cenie poniżej 100 000 zł? Albo Kim był Jaskiej w książkach o Wiedźminie? Cokolwiek, co tylko użytkownika interesuje.

 class="wp-image-3311187"
Wszystkie odpowiedzi opatrzone są klikalną bibliografią.
REKLAMA

Bot w odpowiedzi zwróci wyczerpującą odpowiedź. Uwaga! Jak zaznacza sam Microsoft, przynajmniej w początkowej fazie istnienia Bing AI warto weryfikować prezentowane przez usługę odpowiedzi. Na szczęście ta bardzo to ułatwia. Każde twierdzenie, jakie przedstawia, opatrzone jest przypisem. Użytkownik w każdej chwili może kliknąć na ów przypis, który jest odnośnikiem do witryny, z której Bing daną informację zaczerpnął.

Ilustracja otwierająca: rafapress / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA