REKLAMA

The Thaumaturge to Warszawa 1905 roku i demony. Ależ to ciekawa polska gra

Na horyzoncie pojawiła się kolejna ciekawa polska produkcja. The Thaumaturge przeniesie graczy do Warszawy XX wieku, w której demony grasują po ulicach, a mroczny wymiar istnieje naprawdę.

28.02.2023 15.48
The Thaumaturge
REKLAMA

Warszawa, 1905 rok. Okres, który znamy z książek historycznych jako początek rewolucji przeciwko caratowi, nabierze znacznie bardziej okultystycznego wymiaru. To zasługa nadchodzącej gry The Thaumaturge od dwóch polskich studiów deweloperskich. Produkcja na pierwszych zrzutach ekranu wygląda bardzo, bardzo dobrze.

REKLAMA

The Thaumaturge wygląda jak połączenie Darkest Dungeona z Gorky 17, polane sosem Disco Elisium.

Za nadchodzącą grę odpowiadają dwa podmioty z naszego kraju: 11 bit studios doskonale znane z Frostpunka oraz This War of Mine, a także Fool's Theory. To drugie studio pracuje właśnie nad remake'em pierwszego Wiedźmina, ciesząc się zaufaniem samego CD Projektu. Łącząc to wszystko w całość, projekt zdaje się znajdować w pewnych, doświadczonych rękach, co pozwala oczekiwać wysokiej jakości.

The Thaumaturge przeniesie graczy do Warszawy w 1905 roku. To czas Królestwa Kongresowego oraz początków antycarskiej rewolucji, wypełnionej strajkami oraz walkami. Porażka w wojnie Rosji z Japonią ośmieliła pracowników zakładów pracy oraz mieszkańców wsi, którzy wywalczyli sobie wiele ustępstw caratu: od mniejszej cenzury po możliwość zakładania polskich instytucji.

Ten burzliwy okres będzie tłem dla The Thaumaturge. Polska gra to produkcja cRPG z turową walką, która na pierwszy rzut oka kojarzy mi się ze świetnym Darkest Dungeonem. Dodajmy do tego klasyczne dla gatunku izometryczne ujęcie kamery oraz piękne malowane lokacje pełne detali, a wychodzi nam bardzo klimatyczna produkcja.

Twórcy obiecują przy tym silne postawienie na fabułę i wiele dialogów z ważnymi decyzjami do podjęcia. W The Thaumaturge pojawi się także coś, czego nie potrafi sobie odmówić żaden polski producent gry role-play: prowadzenia śledztw i dochodzeń.

REKLAMA

Niestety nie wiadomo, kiedy The Thaumaturge zadebiutuje na rynku.

Produkcja jest zapowiedziana wyłącznie na komputery osobiste. Jeśli jednak odniesie sukces, konsolowy port będzie zapewne wyłącznie kwestią czasu. Tytuł ma działać w oparciu o silnik Unreal Engine 5, a jego witryna produktowa na Steam stała się już dostępna, pozwalając dodać ten projekt do listy życzeń.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA