REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Zmiany w Orange Flex. Popularny pakiet się zmienia i drożeje

Orange już wcześniej zapowiedział zmiany w Orange Flex. Jesienią można było jednak jeszcze załapać się na tańszą wersję pakietu. Wiemy, kiedy przestanie ona obowiązywać.

02.02.2023
12:59
Orange Flex z multi-SIM. Do czterech kart SIM/eSIM na numer
REKLAMA

Najważniejsza zmiana związana z Orange Flex to wycofanie z oferty Planu 15 GB za 25 zł miesięcznie. Operator już jesienią zapowiedział jego koniec i od listopada nie oferował go w sprzedaży. Dotychczasowi użytkownicy dalej mogli płacić po staremu. Teraz potwierdzono, że od 7 marca wszyscy korzystający klienci zostaną przeniesieni do Planu 30 GB za 30 zł miesięcznie. Rzecz jasna będzie można też wybrać inny plan.

Dobra wiadomość jest taka, że dopłacając jedynie 5 zł będzie miało się dwa razy GB danych więcej, niż wcześniej. Znajdą się jednak pewnie tacy klienci, którym to 15 GB wystarczało i nawet drobna kwota dodana do rachunku ich zmartwi, a większy pakiet niespecjalnie ucieszy. Cóż - niestety tanio już było. Skoro wszędzie rosną ceny, to nie ma co się dziwić, że podwyżki nie ominęły Orange Flex. Operator podkreśla, że zmiany są następstwem "aktualnej sytuacji na rynku".

REKLAMA

Orange Flex - co jeszcze się zmieni?

REKLAMA

Dalsze zmiany są na szczęście bardziej kosmetyczne. Operator kończy z Music Pass, Video Pass i Game Pass. Z tych opcji korzystało raptem 2 proc. użytkowników, więc dlatego Orange postanowił nieco odświeżyć zasady. I tak od 7 marca w ich miejsce pojawią się pakiety nielimitowanego transferu danych do wykorzystania w dowolny sposób, a nie jak dotąd na określone usługi czy aplikacje.

Orange dodaje, że zostawia możliwość korzystania z najpopularniejszych mediów społecznościowych i komunikatorów bez pomniejszania pakietu GB oraz dzielenia się gigabajtami ze znajomymi. Pozostają też dodatkowe karty SIM lub eSIM za 0 zł: jedna w Planach 30 GB i 45 GB, dwie w Planie 80 GB i aż trzy w Planie 150 GB. Dodatkową kartę z tym samym numerem telefonu można wykorzystać np. do smartfonu, routera czy zegarka – zaznacza operator.

Bez zmian jest też cennik pozostałych planów: 45 GB za 35 zł/mies., 80 GB za 50 zł/mies. oraz 150 GB za 80 zł/mies. We wszystkich dostępne są nielimitowane SMS-y i MMS-y w Polsce i w roamingu w UE, a także dostęp do 5G.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA