REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Najlepsza gra na telefon 2022 roku kończy żywot. Electronic Arts zamyka serwery swojego hitu

To jeden z najszybszych końców w branży gier w ostatnich kilku miesiącach. Apex Legends Mobile w mniej niż rok podbiło rynek, zdobywając tytuł najlepszej gry mobilnej dostępnej w ofercie zarówno Google Play, jak i App Store. Niemałym szokiem dla graczy jest więc fakt, że w mniej niż rok od premiery gry Electronic Arts wyznaczyło datę zamknięcia serwerów.

02.02.2023
7:47
Apex Legends Mobile
REKLAMA

Rynek gier nieustannie się zmienia, stale dochodzą nowe tytuły, inne odchodzą w zapomnienie. Dzięki połączeniu z internetem wiele gier funkcjonuje na rynku od lat, a wiek najpopularniejszych z nich liczy się w latach.

Dlatego dość dużym szokiem może być, że cykl życia Apex Legends Mobile możemy policzyć w miesiącach, gdyż Electronic Arts właśnie zdecydowało się na pogrzebanie gry wydanej w maju 2022 roku.

REKLAMA

Najlepsza gra na smartfony 2022 roku przetrwała mniej niż rok. To koniec Apex Legends Mobile

Późnym wieczorem 31 stycznia Electronic Arts wydało oświadczenie o zamknięciu serwerów Apex Legends Mobile. Od godziny 13:00 31 stycznia czasu pacyficznego (22:00 w Polsce) gracze nie mogą dokonywać zakupów z użyciem pieniędzy w grze. Zamknięcie serwerów oznacza również, że wszystkie wydane w grze pieniądze przepadną, gdyż wydawca nie planuje zwrotów.

Na próżno też szukać gry w Google Play i App Store - EA wycofało tytuł ze sklepów z aplikacjami. Zagrać w nią mogą jedynie osoby, które pobrały ją przed 31 stycznia.

Serwery gry ostatecznie zostaną wyłączone w środę 1 maja o godzinie 16:00 czasu pacyficznego (czwartek 2 maja 1:00 czasu polskiego).

REKLAMA

- W Respawn dążymy do tego, by dostarczać graczom gry, które są konsekwentnie wyjątkowe. Po dobrym starcie, zawartość Apex Legends Mobile zaczęła odbiegać od tej poprzeczki pod względem jakości, ilości i tempa. Z tego powodu, po miesiącach pracy z naszym partnerem, podjęliśmy wspólną decyzję o zamknięciu naszej gry mobilnej.

- czytamy w oświadczeniu wydanym przez Electronic Arts

Decyzja dotyczy jedynie mobilnej wersji Apex Legends. Jak informuje Electronic Arts, wersje na konsole i komputer są niezależne od wersji mobilnej, a sam tytuł "ma się świetnie".

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA