1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Miele Triflex HX2. Szukasz odkurzacza? Ten dobrze się składa

Lokowanie produktu: Miele

Miele Triflex HX2 to modułowy odkurzacz, który jest zarówno elastyczny, jak i inteligentny. W kilka chwil można zmienić malutki odkurzacz ręczny w odkurzacz pionowy oraz taki, który dotrze do trudno dostępnych miejsc, a to nie koniec jego zalet.

14.02.2023
20:44
Miele Triflex HX2 Pro

Odkurzacze o nazwie Triflex firmy Miele, która zajmuje się produkcją tego typu sprzętów już od blisko 100 lat, są opracowywane i produkowane w niemieckim miasteczku Bielefeld. Podobnie jak w przypadku innych produktów tej marki, przy zakupie modeli z linii Triflex HX2 można liczyć na najwyższą jakość wykonania oraz trwałość tych urządzeń.

Nowe produkty Miele cechują się przy tym dużą mocą, długim czasem pracy z dala od gniazdka i atrakcyjnym designem (Trilfex HX2 Pro zdobył w 2022 roku prestiżową nagrodę RedDot za design w swojej kategorii). Do tego są elastyczne i… inteligentne. Dzięki temu następca Triflexa HX1 pobiera tylko tyle prądu, ile faktycznie potrzebuje, a wystarczy kilka sekund, aby zmienić tryb pracy, by nie obciążać niepotrzebnie nadgarstka.

Miele Triflex HX2 Pro - zawartość zestawu

Testowałem zestaw o nazwie Miele Triflex HX2 Pro, w skład którego wchodzi multum elementów. Najważniejszy jest tutaj elegancki moduł Power Unit, którego obudowa o barwie ciemnego grafitu ma elementy w kolorze Rose Gold. Miły dla oka wygląd oraz solidna jakość wykonania wszystkich elementów zestawu, z której słynie firma Miele, to dopiero początek.

Największą zaletą Triflex HX2 jest wspomniana modułowa budowa. Dzięki temu mały odkurzacz ręczny do odkurzania foteli, kanap i wnętrza samochodu można szybko i sprawnie zmienić w odkurzacz pionowy do dywanów i podłóg. W trybie ręcznym rączka, a także jedna z wielu dostępnych szczotek, podpinane są bezpośrednio do modułu Power Unit. W zestawie z modelem Pro znalazła się również przedłużka, elektroszczotka oraz dodatkowy wałek o nazwie Carpet Care Tool, który jeszcze lepiej sprawdzi się na dywanach lub chodnikach

Miele Triflex HX2 Pro zestaw class="wp-image-3294318"
Zawartość zestawu Miele Triflex HX2 Pro

Miele Triflex HX2 Pro może działać jako odkurzacz pionowy.

W trybie pionowym moduł Power Unit podpina się bezpośrednio do nowej elektroszczotki w ofercie Miele o nazwie Multi Floor XXL, po jego drugiej strony umieszcza się rurkę, a dopiero do rurki podpina się rączkę. Tak zmontowany odkurzacz można „zaparkować” podczas przerw w odkurzaniu bez konieczności opierania go o ścianę albo meble.

Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby rączkę podpiąć bezpośrednio do obudowy Miele Triflex HX2 jak w trybie ręcznym, a rurkę włożyć pomiędzy główny moduł Power Unit i jedną z dostępnych końcówek, czyli np. obrotową z włosiem. W tej konfiguracji można docierać do trudno dostępnych miejsc, w tym pod kanapy, za szafki, ściągać pajęczyny spod sufitu itp.

Miele Triflex HX2 Pro parkowanie class="wp-image-3294321"
Miele Triflex HX2 Pro można zaparkować

Miele Triflex HX2 Pro i nowa elektroszczotka Multi Floor XXL

Możliwość wygodnego „zaparkowania” odkurzacza to nie jedyna zaleta elektroszczotki Multi Floor XXL. Ma ona szerokość 28 cm i sama inteligentnie wykrywa rodzaj sprzątanej powierzchni, a moc odkurzacza w trakcie pracy zmienia się automatycznie, co redukuje zużycie energii. Wyposażono ją też w LED-owe podświetlenie Brilliant Light, które ułatwia sprzątanie wszelkiej maści zakamarków.

Prędkość obrotu wałka wzrasta na wykładzinie i dywanach, a ten podstawowy wałek w elektroszczotce dołączanej do zestawu z Miele Triflex HX2 można w prosty sposób wyjąć i wyczyścić, a także wymienić na inny, który również dołączony jest do zestawy. Ta druga rolka o nazwie HardFloor Care służy z kolei do dbania o twarde, aczkolwiek delikatne powierzchnie, takie jak np. parkiet.

Miele Triflex HX2 Pro brilliant light class="wp-image-3294324"
Miele Triflex XH2 Pro - elektroszczotka Multi Floor XXL z podświetleniem Brilliant Light

Co jeszcze warto wiedzieć o Miele Triflex HX2 Pro?

Nowy odkurzacz Miele ma wymienny akumulator, a do zestawu Triflex HX2 Pro dołączany jest zapasowy wraz z zewnętrzną ładowarką - dzięki temu nie trzeba w ogóle podpinać modułu Power Unit do gniazdka. Jeden akumulator wystarcza przy tym na do 30 minut pracy przy maksymalnej mocy i nawet godzinę w trybie energooszczędnym. Każdy akumulator produkowany w przypadku tego modelu przez niemiecką firmę Varta, według zapewnień producenta, nawet po 400 cyklach ładowania powinien zachować 80 proc. pierwotnej pojemności

Odkurzacze z serii Triflex HX2 zostały wyposażone również w nowy silnik Digital Efficiency oraz trzystopniowy system filtracji, który pomaga w usuwaniu zanieczyszczeń. W środku urządzenia umieszczono zarówno filtr przeciwpyłowy, jak i filtr wylotowy HEPA Lifetime. W walce z kurzem i brudem pomaga również technologia Vortex, która oddziela od siebie kurz oraz większe zanieczyszczenia.

Miele Triflex HX2 Pro akumulator class="wp-image-3294336"
Wymienny akumulator w Miele Triflex HX2

Pojemnik na nieczystości w Triflex HX2 można oczyszczać w higieniczny sposób.

Aby usunąć brud, wystarczy wyjąć pojemnik z odkurzacza, umieścić go nad koszem na śmieci, pokręcić uchwytem 10 razy w kierunku wskazywanym przez strzałkę, a potem otworzyć komorę. Pomaga w tym autorski mechanizm o nazwie Twist 2 Open, dzięki któremu nie ubrudzimy sobie rąk (ani niczego dookoła). Do tego dochodzi technologia Comfort Clean, która pozwala na „otrzepywanie” filtra wewnątrz pojemnika.

Na koniec warto dodać, że w sprzedaży jest kilka modeli Miele Triflex HX2, które różnią się kolorami, możliwościami oraz ceną. Odkurzacz w podstawowej wersji można kupić już za niecałe 3000 zł, a najbardziej wypasiony zestaw o nazwie Triflex HX2 Pro (z dodatkami w postaci kilku końcówek, drugiego wałka i akumulatora z ładowarką) kosztuje niewiele ponad 4000 zł. Dostępne modele to:

  • Miele Triflex HX2 za 2899 zł z filtrem HEPA Lifetime, uchwytem ściennym ze zintegrowanym 3-częściowym wyposażeniem oraz nowym uchwytem na akcesoria. Ten model jest dostępny w kolorze LotusWhite z ozdobnymi akcentami RoseGold i pojemnikiem na kurz o barwie krystalicznej szarości;
  • Miele Triflex HX2 Cat&Dog za 3119 zł z ręczną elektroszczotką ElectroCompact (zapewnia niezawodne zbieranie włókien i cząstek brudu), elektroszczotką Multi Floor XXL (z oświetleniem BrilliantLight) oraz bezobsługowym filtrem HEPA Lifetime (zapewniającym wyjątkową wydajność filtracji). Model Triflex HX2 Cat&Dog jest dostępny w kolorze ObsidianBlack z ozdobnymi akcentami RoseGold;
  • Miele Triflex HX2 Sprinter za 3349 zł jest wyposażony w elektroszczotkę Multi Floor XXL (bez listwy oświetlającej BrilliantLight), drugi akumulator litowo-jonowy i bezobsługowy filtr HEPA Lifetime. Odkurzacz jest dostępny w kolorze CashmereGrey;
  • Miele Triflex HX2 Performance za 3679 zł jest wyposażony w zapasowy akumulator litowo-jonowy i uchwyt ścienny. Ma ręczną elektroszczotkę ElectroCompact oraz bezobsługowy filtr HEPA Lifetime, który zatrzymuje aż 99,99 proc. cząsteczek kurzu. Ten model jest dostępny w nowym kolorze CashmereGrey;
  • Miele Triflex HX2 Runner 3679 zł, podobnie jak Triflex HX2 Performance, jest wyposażony w dodatkowy akumulator litowo-jonowy, filtr HEPA Lifetime oraz ręczną elektroszczotkę ElectroCompact. Ma też elektroszczotkę Multi Floor XXL (z oświetleniem BrilliantLight). Jest dostępny w kolorze ObsidianBlack;
  • Miele Triflex HX2 Pro za 4239 zł jest wyposażony w dodatkowy akumulator litowo-jonowy oraz oddzielną ładowarkę. Ma elektroszczotkę Multi Floor XXL z oświetleniem BrilliantLight, filtr HEPA Lifetime oraz nowe akcesorium do pielęgnacji podłóg twardych, wałek Hardfloor Care. Model Triflex HX2 Pro jest dostępny w kolorze InfinityGrey PearlFinish.

Jeśli ktoś korzysta z innych produktów marki Miele, to wie, że nowy sprzęt to produkt najwyższej klasy, który go nie zawiedzie. Owszem, za zestaw trzeba zapłacić sporo, jeśli punktem odniesienia jest zwykły odkurzacz, ale płacimy za to, co dostajemy: porządne i atrakcyjne wizualnie urządzenie typu 3 w 1 z kompletem użytecznych akcesoriów, które starczy na lata. Do tego wydajność Triflex HX2 jest na poziomie klasycznego modelu odkurzacza Miele Complete C3.

Lokowanie produktu: Miele
Najnowsze
Zobacz komentarze