REKLAMA

Tryb PiP w Chrome stanie się lepszy. Będzie obsługiwać nie tylko wideo

Obecnie obraz-w-obrazie działa w jedną stronę: możemy wyświetlić wideo nad obecnie przeglądaną stroną. A co gdyby tak odwrócić role? Albo wyświetlać stronę-w-stronie? Taką rewelację przynosi testowa wersja przeglądarki Google Chrome.

10.02.2023 15.44
Tryb PiP w Chrome stanie się lepszy. Będzie obsługiwać nie tylko wideo
REKLAMA

Tryb picture-in-picture to funkcja, bez której właściwie nie wyobrażamy sobie żadnej przeglądarki - ani mobilnej, ani tej przeznaczonej na komputery. Obraz w obrazie pozwala na oglądanie wideo podczas wykonywania innej czynności w pełnym oknie - ale co w przypadku, jeżeli chcesz zamienić treści miejscami i oglądać wideo w jego pełnym rozmiarze, a zminimalizować dokument?

REKLAMA

Strony internetowe w trybie PIP? Tak będzie w Chrome

Odpowiedź na tę kwestię przynosi wersja beta 111 wydania Chrome. Jak możemy przeczytać na blogu deweloperskim przeglądarki. Jej twórcy pracują obecnie nad interfejsem "Document Picture-in-Picture API", który pozwoli na otwieranie w trybie obraz-w-obrazie "dowolnej zawartości HTML" - tak całych stron internetowych, jak i dokumentów czy wtyczek.

REKLAMA

Jak można przeczytać na stronie Chrome Platform Status oferującej informacje o rozwoju poszczególnych wersji Chrome, rozszerzonego PIP możemy spodziewać się w 115 wydaniu Chrome. Planowo wersja 115 powinna zostać wydana we wrześniu bieżącego roku, jednak już teraz można włączyć nowy tryb obraz-w-obrazie za pomocą funkcji eksperymentalnych.

Na pasku adresu Chrome wpisz chrome://flags/#document-picture-in-picture-api i wybierz wartość "Enabled". Warto zaznaczyć, że aby funkcja picture-in-picture działała dla danej strony, musi ona ją wspierać

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA