REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Foto

Luminar AI do pobrania za darmo. Lepiej się pospieszyć

Prosty w obsłudze program do obróbki zdjęć z pomocą sztucznej inteligencji, Luminar AI, możne jeszcze przez chwilę pobrać za darmo. Czy warto?

Luminar AI do pobrania za darmo. Lepiej się pospieszyć
REKLAMA

Luminar AI to poprzednia wersja programu do obróbki zdjęć. Jego najnowsza wersja, Luminar NEO, jest płatna i kosztuje całkiem sporo. Standardowa dożywotnia licencja na program kosztuje 1772 zł (wraz z dodatkami). Jeszcze dzisiaj, można go kupić w ramach noworocznej promocji za 585 zł. Albo, sięgnąć po subskrypcję (miesięczną/roczną). Więcej o Luminar NEO pisaliśmy przy okazji podobnej oferty na Black Friday. 

REKLAMA

Wróćmy jednak do programu Luminar AI, czyli konkurenta dla Photoshopa. Twórcy oprogramowania już kilka lat temu zasłynęli funkcją podmiany nieba, którą potem zobaczyliśmy w Photoshopie. Kiedyś Luminar był prostą kopią Lightrooma, za którą nie trzeba było płacić abonamentu, tylko raz wykupić. Dziś, to najbardziej zaawansowany edytor grafiki oparty o sztuczną inteligencję. 

Podstawą Luminar AI są bowiem układy wytrenowane na podstawie sieci neuronowych, które odpowiadają za większość jego funkcji. W praktyce zatem program ma ułatwiać mozolną obróbkę i pozwalać na kreatywną zabawę bez konieczności przesuwania miliona suwaków oraz godzin prób i błędów. Aż tak dobrze oczywiście nie jest, ale i tak warto zwrócić uwagę na to oprogramowanie, szczególnie jeśli można je pobrać za darmo. 

Aplikacja ma asystenta AI, różne szablony (coś jak presety), czy „inteligentne” panele, która pozwalają szybko edytować zdjęcia. Nie musimy nic zaznaczać, wskazywać, wycinać. Asystent AI potrafi sam rozpoznać elementy zdjęcia, a następnie sugeruje, co można z nimi zrobić, mówiąc w dużym skrócie. Zresztą, to dosyć proste, więc proponuję spróbować samemu. Program najlepiej radzi sobie w zdjęciach krajobrazowych oraz portretowych, ale przy odpowiednich umiejętnościach i pomyśle, może się sprawdzić w innych rodzajach fotografii. 

Luminar AI za darmo. Promocja już trochę trwa, więc lepiej się pospieszyć

REKLAMA

A trwa już od 11 grudnia, więc prawdopodobnie niebawem wygaśnie. Mówi się też, że dostępna jest tylko ograniczona liczba pobrań. Ja dzisiaj pobrałem i wszystko działa. 

W teorii to specjalna oferta dla czytelników niemieckiego wydania miesięcznika CHIP. W praktyce każdy może z niej skorzystać. Wystarczy wejść na stronę https://skylum.com/pl/l/chip-luminar-ai, podać swojego maila oraz imię i tyle. Link do pobrania programu oraz klucz aktywacyjny, zostaną wysłane na wskazany adres. Nie trzeba nawet zgadzać się na newslettera. Standardowa cena Luminar AI to 451 zł. W promocji można go kupić za 268 zł. Oczywiście, jeśli nie chcemy wydawać ani grosza, możemy przejrzeć listę darmowych programów graficznych, które są alternatywami dla Photoshopa.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA