REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Luminar AI do pobrania za darmo. Lepiej się pospieszyć

Prosty w obsłudze program do obróbki zdjęć z pomocą sztucznej inteligencji, Luminar AI, możne jeszcze przez chwilę pobrać za darmo. Czy warto?

02.01.2023
21:43
Luminar AI do pobrania za darmo. Lepiej się pospieszyć
REKLAMA

Luminar AI to poprzednia wersja programu do obróbki zdjęć. Jego najnowsza wersja, Luminar NEO, jest płatna i kosztuje całkiem sporo. Standardowa dożywotnia licencja na program kosztuje 1772 zł (wraz z dodatkami). Jeszcze dzisiaj, można go kupić w ramach noworocznej promocji za 585 zł. Albo, sięgnąć po subskrypcję (miesięczną/roczną). Więcej o Luminar NEO pisaliśmy przy okazji podobnej oferty na Black Friday. 

REKLAMA
 class="wp-image-3100974"

Wróćmy jednak do programu Luminar AI, czyli konkurenta dla Photoshopa. Twórcy oprogramowania już kilka lat temu zasłynęli funkcją podmiany nieba, którą potem zobaczyliśmy w Photoshopie. Kiedyś Luminar był prostą kopią Lightrooma, za którą nie trzeba było płacić abonamentu, tylko raz wykupić. Dziś, to najbardziej zaawansowany edytor grafiki oparty o sztuczną inteligencję. 

Podstawą Luminar AI są bowiem układy wytrenowane na podstawie sieci neuronowych, które odpowiadają za większość jego funkcji. W praktyce zatem program ma ułatwiać mozolną obróbkę i pozwalać na kreatywną zabawę bez konieczności przesuwania miliona suwaków oraz godzin prób i błędów. Aż tak dobrze oczywiście nie jest, ale i tak warto zwrócić uwagę na to oprogramowanie, szczególnie jeśli można je pobrać za darmo. 

 class="wp-image-3100977"

Aplikacja ma asystenta AI, różne szablony (coś jak presety), czy „inteligentne” panele, która pozwalają szybko edytować zdjęcia. Nie musimy nic zaznaczać, wskazywać, wycinać. Asystent AI potrafi sam rozpoznać elementy zdjęcia, a następnie sugeruje, co można z nimi zrobić, mówiąc w dużym skrócie. Zresztą, to dosyć proste, więc proponuję spróbować samemu. Program najlepiej radzi sobie w zdjęciach krajobrazowych oraz portretowych, ale przy odpowiednich umiejętnościach i pomyśle, może się sprawdzić w innych rodzajach fotografii. 

Luminar AI za darmo. Promocja już trochę trwa, więc lepiej się pospieszyć

REKLAMA

A trwa już od 11 grudnia, więc prawdopodobnie niebawem wygaśnie. Mówi się też, że dostępna jest tylko ograniczona liczba pobrań. Ja dzisiaj pobrałem i wszystko działa. 

W teorii to specjalna oferta dla czytelników niemieckiego wydania miesięcznika CHIP. W praktyce każdy może z niej skorzystać. Wystarczy wejść na stronę https://skylum.com/pl/l/chip-luminar-ai, podać swojego maila oraz imię i tyle. Link do pobrania programu oraz klucz aktywacyjny, zostaną wysłane na wskazany adres. Nie trzeba nawet zgadzać się na newslettera. Standardowa cena Luminar AI to 451 zł. W promocji można go kupić za 268 zł. Oczywiście, jeśli nie chcemy wydawać ani grosza, możemy przejrzeć listę darmowych programów graficznych, które są alternatywami dla Photoshopa.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA