REKLAMA

Jak pobrać muzykę z YouTube? Są na to trzy sposoby

Na YouTube znajdziemy gigantyczną bibliotekę muzyki czy podcastów i czasem chcemy ją zapisać na naszym urządzeniu. Jak pobrać muzykę z YT? Jak przekonwertować audio z YouTube na format MP3?

21.01.2023 13.38
Jak pobrać muzykę z YT
REKLAMA

Pomimo takich serwisów strumieniujących muzykę jak Spotify, olbrzymia rzesza ludzi słucha muzyki na YouTube (i to nawet nie na YouTube Music), pomimo tego, że istnieją znacznie lepsze narzędzia realizujące ten cel.

Skoro już jednak słuchamy muzyki na YouTube, to z pewnością kiedyś zaszła potrzeba, by pobrać muzykę czy podcast z tego serwisu, tak by później odsłuchać materiał w dowolnym momencie i bez dostępu do internetu. Jak to zrobić?

REKLAMA

Jak pobrać muzykę z YT?

Jest kilka sposobów na pobranie muzyki z YouTube, włączając w to po prostu dostęp offline na wybranym urządzeniu, czy pobranie pliku w formacie MP3 (lub innym).

Pobieranie muzyki z YouTube za pomocą subskrypcji Premium

Jeżeli nie potrzebujemy bezpośredniego dostępu do pliku, tylko muzykę/audio na swoich urządzeniu, najprościej jest ją pobrać bezpośrednio z YT, co jest możliwe po opłaceniu subskrypcji YouTube Premium.

 class="wp-image-3139950"
YouTube Premium umożliwia pobieranie filmów i muzyki

Po opłaceniu abonamentu YouTube Premium przy filmie pojawia się po prostu przycisk Pobierz, z którego należy skorzystać.

 class="wp-image-3139968"
Pobrane materiały w bibliotece YouTube Premium

W ten sposób wybrane utwory pojawią się w bibliotece i możemy je odsłuchać nawet bez dostępu do internetu, ale nie otrzymujemy bezpośredniego dostępu do pliku.

Pobieranie muzyki YT za pomocą programów

Najbardziej efektywnym sposobem pobierania audio z biblioteki YouTube w postaci pliku, jest skorzystanie z programów firm trzecich. Warto w tym momencie przestrzec czytelników przed programami z nieznanych źródeł, które mogą kryć trojany i wirusy.

 class="wp-image-3140169"
4K Video Downloader pozwala pobrać z Youtube wideo bądź audio

Jedną z aplikacji godnych polecenia jest 4K Video Downloader, który umożliwia pobieranie zarówno całych filmów, jak i samego audio. Darmowa wersja ma liczne ograniczenia, jednak w zupełności wystarcza do okazjonalnego pobrania muzyki z YouTube.

 class="wp-image-3140172"
Audio możemy pobrać w formacie MP3, M4A lub OGG

Wystarczy wkleić do programu link z YouTube, wybrać czy chcemy pobrać całe wideo, czy wydobyć audio, a następnie wskazać format oraz jakość nagrania.

Pobieranie muzyki z YT za pomocą serwisów online

Najprostsza opcja dla jednorazowego pobrania audio z YouTube. Serwisów tego typu jest mnóstwo, ale nie wszystkie muszą być bezpieczne - warto używać tylko tych sprawdzonych. Nawet popularny ClipConverter.cc, pomimo tego, że nie stwierdzono tam nigdy szkodliwych treści, może poprosić cię o możliwość wyświetlania powiadomień, za którymi mogą kryć się śmieciowe reklamy.

 class="wp-image-3140280"
Serwis ClipConverter umożliwia pobieranie filmów i muzyki z YT

Plusem stron do pobierania muzyki z YouTube jest prostota - zwykle po prostu wklejamy link i wybieramy format docelowy. Minusem takiego rozwiązania jest to, że działanie takich serwisów jest ściśle powiązane z obciążeniem serwerów - czasem gdy chcemy na szybko pobrać plik z muzyką, okazuje się, że musimy odczekać swoje w kolejce.

Czytaj też:

REKLAMA

Pojawia się jeszcze pytanie, czy pobieranie muzyki z YouTube jest legalne? Nie da się ukryć, że wiele z utworów na tym serwisie znalazło się tam z pominięciem podstaw prawnych. Nie wdając się w prawnicze kruczki i zawijasy - tak, można pobierać muzykę z YouTube, o ile ma służyć ona dla osobistego użytku. Jeśli chcesz wykorzystać muzykę z YouTube w celach komercyjnych, musisz zorientować się, czy jej autor, czy właściciel praw przewidział taką możliwość.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA