REKLAMA

Laptopy za darmo dla uczniów 4. klas szkół podstawowych. Kto je dostanie?

Polski rząd ufunduje uczniom szkół podstawowych darmowe laptopy. W myśl projektu przedstawionego przez premiera Mateusza Morawieckiego już we wrześniu pierwsi uczniowie otrzymają laptopy za darmo, "które będą służyły im przez kolejne lata edukacji".

24.01.2023 13.51
Laptopy za darmo dla uczniów
REKLAMA

Podczas wtorkowego posiedzenia Rady Ministrów premier Mateusz Morawiecki poinformował o nieodpłatnym wyposażeniu uczniów polskich szkół w bezpłatne laptopy. Jak informuje szef rządu, w tym roku sprzęt trafi w ręce 370 tysięcy uczniów.

Programem zostaną objęci uczniowie, którzy we wrześniu bieżącego roku rozpoczną naukę w IV klasie szkoły podstawowej. Laptopy zostaną udostępnione uczniom za darmo, a według szacunków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów szacowany koszt akcji to 760 milionów złotych plus VAT.

REKLAMA

Laptopy za darmo po raz kolejny

REKLAMA

- Naszym zdaniem nierówności nie są napędem rozwoju, ale przyczyną straconych szans, utraconych talentów, także przyczyną wielu tragedii. Staramy się na wszystkie możliwe sposoby te nierówności wyrównywać

- powiedział premier cytowany przez PAP

Jednocześnie szef rządu przypomniał, że nie jest to pierwsza tego typu akcja. W ubiegłym roku w przenośne komputery wyposażono uczniów z terenów popegeerowskich.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA