REKLAMA

Nikt już nie podejrzy, co przeglądałeś w trybie incognito. Świetna nowość w Chrome

Tryb incognito pozwala na przeglądanie internetu bez pozostawiania historii wyszukiwania w Google Chrome. Jednak trudno walczyć ze wścibskimi znajomymi czy członkami rodziny. Google przygotował na to częściowe rozwiązanie - blokadę biometryczną kart incognito.

27.01.2023 08.35
Nikt już nie podejrzy, co przeglądałeś w trybie incognito. Świetna nowość w Chrome
REKLAMA

Tryb incognito w Chrome jest niezwykle przydatny i potrafi skutecznie ukryć naszą aktywność w przeglądarce. Jednak jego najsłabszym ogniwem w przeglądarce Google jest użytkownik, który dopuszcza do używania komputera lub telefonu przez drugą osobę, czy po prostu daje sobie zajrzeć przez ramię.

Google postanowił do pewnego stopnia rozwiązać problem ciekawskiej rodziny i znajomych, dodając do mobilnej wersji Chrome pewną małą, lecz całkiem przydatną funkcję.

REKLAMA

Wścibscy znajomi? Teraz karty incognito będą chronione odciskiem palca

Mowa tu o nowej opcji, którą Google dodał w 109. wydaniu mobilnego Chrome - blokowaniu kart incognito po zamknięciu Chrome. Nowa funkcja dostępna jest w Ustawieniach -> Prywatność i bezpieczeństwo.

Po wyjściu z przeglądarki bez uprzedniego zamknięcia kart, Chrome automatycznie zablokuje do nich dostęp. Uzyskać go można poprzez użycie metody zabezpieczeń używanej do odblokowywania ekranu, w tym odcisku palca czy kodu PIN. Jak podaje Google na swoim blogu, funkcja jest dodawana stopniowo dla użytkowników Chrome'a na Androidzie - w wersji na system iOS dostępna jest od lutego 2021 roku.

Jak włączyć blokadę kart incognito w Chrome na Androidzie?

W najbliższych tygodniach wszyscy użytkownicy przeglądarki Chrome na Androidzie powinni zyskać dostęp do blokady kart, bez potrzeby dodatkowego działania. Jeżeli jesteś niecierpliwy, istnieje sposób, aby włączyć blokadę już teraz.

Zacznij od otwarcia przeglądarki Google Chrome i dotknięcia paska adresu. W pasku adresu wpisz chrome://flags/#incognito-reauthentication-for-android - przeniesie cię to do ustawień eksperymentalnych Chrome. Wartość podświetlonej na żółto funkcji ustaw na "Enabled", a następnie dotknij "Relaunch" by uruchomić ponownie przeglądarkę.

 class="wp-image-3158337"

W prawym górnym rogu ekranu dotknij ikonę trzech kropek i z wyświetlonego menu wybierz opcję "Ustawienia", a następnie "Prywatność i bezpieczeństwo". Na liście ustawień będzie znajdować się blokada kart incognito. Jeżeli nie widzisz tej opcji, uruchom ponownie przeglądarkę lub telefon.

REKLAMA
 class="wp-image-3158328"

Przy włączeniu blokady przeglądarka poprosi cię o potwierdzenie tożsamości poprzez zeskanowanie odcisku palca lub podanie kodu PIN. Chrome poprosi o nie ponownie również przy wyłączaniu blokady.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA