REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Szef Bestceny Stefan Durina aresztowany

Policja na Bali aresztowała poszukiwanego przez Interpol byłego szefa niesławnego serwisu Bestcena, Stefana Durinę.

03.12.2022
20:24
bestcena zwrot pieniędzy
REKLAMA

A jeszcze kilka dni temu pisaliśmy, że telenowela pod tytułem Bestcena trwa w najlepsze.

REKLAMA

Tymczasem dokładnie wtedy trwała już akcja aresztowania Duriny na Bali. Jak podaje tamtejsza policja, poszukiwany został namierzony po tym, jak dokonano transakcji płatniczej w jego imieniu. Durina, który jest obywatelem Słowacji, był poszukiwany przez Interpol w sprawie oszustw i uchylania się od płacenia podatków. Czy to kończy bulwersującą sprawę serwisu Bestcena?

Przypomnijmy, co ustaliliśmy w naszym śledztwie

Stefan Durina stworzył siatkę firm w wielu krajach. Wykorzystywał raje podatkowe i dziwne zapisy w regulaminach sklepów. Efekt był taki, że Bestcena i jej klony wynajmowały klientom telefony pod pozorem ich sprzedawania. W ten sposób firma miała unikać płacenia podatków.

O sprawie zrobiło się głośno na początku 2020 r. W kolejnych miesiącach Krajowa Administracja Skarbowa we współpracy z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego dokonała zatrzymania prezesa firmy z Poznania, która zajmowała się właśnie wynajmowaniem telefonów osobom, które myślały, że je kupują.

Stefan Durina przetrwał obławę i we wrześniu 2020 r. zapowiedział, że Bestcena wróci do Polski jako operator komórkowy. Dwa miesiące później ogłosił, że skończyły mu się pieniądze. Od tamtej pory się ukrywał.

To nie przeszkadzało mu kontaktować się z nami:

W ostatnim czasie byli klienci Bestceny otrzymywali maile o opcji "zwrotów wynajmowanych telefonów

REKLAMA

Oszukani przez Bestcenę

Na Facebooku działa grupa Bestcena i Dragonist - poszkodowani przez sklepy bestcena.pl i dragonist.pl, gdzie klienci Bestceny opisują swoje historie. Regularnie pojawiają się tam komentarze osób, które kupiły / wynajęły sprzęt w tym sklepie, ale po tym, jak firma popadła w tarapaty, zawiesiła działalność i na jakiś czas zniknęła z rynku, nie zrealizowała ich zamówień oraz reklamacji. Do dzisiaj są ludzie, którym Bestcena nie oddała ani pieniędzy, ani sprzętu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA