REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

PKP wyda 140 mln zł, żebyś mógł wygodnie kupić bilet. Mówią, że to będzie rewolucja

PKP podpisało aż trzy umowy na nowy Centralny System Sprzedaży PKP Intercity.  Archaiczny system przejdzie do historii, a kupowanie biletów ma stać się szybkie, wygodne i intuicyjne.

22.12.2022
13:28
pkp
REKLAMA

- Dziś jest taki moment, kiedy te trzy umowy na bardzo duże kwoty zostaną podpisane, a najbliższe miesiące łącznie z rokiem 2024 będą finałem, kiedy każdy z elementów opisany w tych umowach będzie zrealizowany – powiedział Krzysztof Mamiński, Prezes Zarządu PKP S.A., cytowany przez portal nakolei.pl.

REKLAMA

Ta "bardzo duża kwota" to 143 mln zł brutto. Pierwsza umowa związana jest z wdrożeniem systemu e-IC 2.0., druga dotyczy licencji na nowy system, a trzecia na system rezerwacyjny.

PKP Intercity obiecuje: to rewolucja

Nowoczesny system sprzedaży pozwoli lepiej zintegrować się z zagranicznymi przewoźnikami, [wprowadzi] nowe funkcjonalności np. graficzne rezerwacje miejsc w każdym składzie. Te umowy pozwolą nam rozbudować nasz system dynamicznych cen, co pozwoli nam jeszcze bardziej prowadzić agresywną politykę cenową wobec naszej konkurencji

- Tomasz Gontarz, Członek Zarządu PKP Intercity.

System dynamicznych cen budzi sporo emocji – z doświadczenia wiem, że można zaoszczędzić, ale zdarzyły się przypadki, kiedy cena za przejazd była normalna, a na miejscu w wagonie okazywało się, że dużo miejsc jest wolnych. Być może zastąpienie archaicznego modelu sprzedaży to zmieni.

Nie da się ukryć, że obecnie funkcjonujące narzędzie jest dość specyficzne. Strona Intercity pozwalająca kupować bilety nie zezwala na otwarcie dwóch kart. Chcesz w tym samym czasie wyszukać inne połączenie? Nie ma takiej opcji, najpierw zrezygnuj z pierwszej transakcji bądź doprowadź ją do końca. Takich absurdów jest dużo więcej, więc PKP ma co zmieniać.

REKLAMA

Zanim wystartuje nowa strona, PKP Intercity szykuje się do odpalenia nowej aplikacji

Pekapka pozwoli na kupowanie biletów oraz zamawianie posiłków z Warsu. Według wcześniejszych zapowiedzi, start planowany jest jeszcze na ten rok. Póki co jednak programu nie ma i nie wiadomo, czy za jego pomocą uda nam się kupić bilety na ostatnią chwilę na świąteczne bądź sylwestrowe wypady.  

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA