REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Masz te smartfony Samsunga? Koniecznie je zaktualizuj

Samsung właśnie wypuścił aktualizację oprogramowania dla telefonów z serii S20 i S21. Już teraz użytkownicy mogą ściągnąć najnowszą wersję One UI 5, która wprowadza kilka interesujących nowości. Koniecznie zaktualizuj również Galaxy Z Flip 4.

08.11.2022
12:05
Samsung Galaxy S21 FE
REKLAMA

One UI 5 to najnowsza odsłona autorskiej nakładki systemowej Samsunga, wprowadza wiele zmian które, chociaż nie wydają się istotne, to ułatwią korzystanie z telefonu.

REKLAMA

Samsung S20 i S21 - co zmienia najnowsza aktualizacja?

Główną nowością jest dynamiczny ekran blokady, który będzie pozwalał na większą personalizację niż do tej pory. Użytkownicy będą mogli wybrać do 15 zdjęć i filmów, które będą się na nim wyświetlać. Mają również możliwość skorzystania z gotowych kategorii tematycznych takich jak zwierzęta, rośliny, panoramy, krajobrazy itd.

 class="wp-image-2009426"

Samsung położył większy nacisk na bezpieczeństwo podczas korzystania z telefonu, ale przy zachowaniu intuicyjności korzystania z tych funkcji. Zakładka Bezpieczeństwo i prywatność od razu po wejściu w nią wyświetla jasny komunikat graficzny czy wszystko jest w porządku, a jeżeli są jakieś niedociągnięcia, to jak je wyeliminować.

Menu powiadomień otrzymało kilka zmian, dzięki którym jest bardziej czytelne i ułatwia lepsze zarządzanie aplikacjami, które wysyłają powiadomienia. Każdemu z kontaktów można będzie przypisać indywidualne tło podczas połączenia.

 class="wp-image-1601486"

Zmiany obejmą również ekosystem Samsunga. Połączonymi urządzeniami takimi jak smartwatch, słuchawki będziemy zarządzać z poziomu nowego menu, które ułatwia korzystanie z nich, a w przypadku słuchawek Galaxy Buds umożliwia dynamiczne przełączanie się pomiędzy poszczególnymi urządzeniami Samsunga.

One UI 5 to aktualizacja, która pogłębia integrację z Windowsem i wprowadza funkcję, którą doskonale znają użytkownicy systemu iOS — możliwość kontynuowania na telefonie pracy rozpoczętej na komputerze i odwrotnie. Na początku funkcja ta obejmie wyłącznie aplikacje Samsunga i Microsoftu, ale z czasem ma być rozwijana. One UI 5 umożliwia również szybkie tworzenie mobilnego hotspotu.

 class="wp-image-1601471"

Co zrobić jeżeli mój Samsung S20 i S21 nie powiadomił mnie, że jest dostępna aktualizacja?

W takiej sytuacji musimy zainstalować ją ręcznie. Należy wejść w Ustawienia, a następnie w zakładkę Aktualizacje oprogramowania. Po ręcznym wyszukaniu aktualizacja powinna być dostępna.

Jeżeli posiadasz Samsunga Z Flip 4 to również koniecznie go zaktualizuj, ale z innego powodu

REKLAMA

Samsung Z Flip 4 otrzymał najnowszą poprawkę bezpieczeństwa, którą koniecznie trzeba zainstalować, żeby telefon nie padł ofiarą ataków. Łatka naprawia trzy krytyczne luki w zabezpieczeniach i kilka mniejszych potencjalnych zagrożeń. Szczegóły poprawki dostępne są pod tym linkiem.

Co ciekawe - po raz pierwszy seria Z otrzymała poprawkę bezpieczeństwa przed flagową serią S. Mam nadzieję, że to znak, że składane telefony będą cieszyć się większa przychylnością Samsunga, a nie dlatego, że flagowce dostają aktualizację do Androida 13.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA