1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Soundbar niczym kino domowe? Ambeo na Audio Video Show

Lokowanie produktu: Audio Video Show

Nie ma satelitów. Nie ma nawet subwoofera w zestawie. A i tak rozstawia konkurencję po kątach. I to nie tylko w kategorii soundbarów, bowiem Sennheiser Ambeo Plus to sprzęt, z którym mogą się równać tylko kina domowe. I to te lepszej klasy.

29.10.2022
17:56
Sennheiser Ambeo Plus na Audio Video Show 2022

Marki Sennheiser przedstawiać raczej nie trzeba. To jeden z liderów na rynku słuchawek wysokiej klasy, obecny na nim od wielu, wielu lat. Firma ta jednak nigdy wcześniej nie próbowała swoich sił na rynku telewizyjnych akcesoriów dźwiękowych. Aż do niedawna.

Najnowszy soundbar w ofercie Sennehsiera pracuje w formacie 7.1.4. Obsługuje też wszystkie nowoczesne standardy dźwięku, a więc Dolby Atmos, DTS:X i MPEG-H. Nie zapomniano też o formatach obrazu: Ambeo potrafi przekazać dalej do telewizora sygnał w formacie Dolby Vision. Do soundbara możemy podłączyć do trzech urządzeń HDMI.

Soundbar inny niż wszystkie. Sennheiser Ambeo Plus to 400 watów czystego dźwięku.

 class="wp-image-2527992"
Sennhesier Ambeo Plus na Audio Video Show 2022

400-watowe urządzenie kryje w sobie głośniki o tak dużym rozmiarze, że subwoofer okazał się zbędny - choć Ambeo Plus może współpracować ze sprzedawanym osobno głośnikiem niskotonowym Ambeo Sub, by zapewnić jeszcze głębsze brzmienie basów.

Ambeo zdecydowanie spełnia obietnicę doskonałego brzmienia bez subwoofera, a dodatkowo brzmi rewelacyjnie. Soundbar radzi sobie z dźwiękiem przestrzennym na dwa sposoby. Pozycjonowanie dźwięku w pionie oraz kierowanie go na skrajne bieguny realizowane jest przez podobną sztuczkę, co u konkurencji: a więc przez odbijanie tegoż dźwięku od ścian.

W kwestii dźwięku dookólnego jest jeszcze ciekawiej. Opatentowana technologia Ambeo przetwarza fale dźwiękowe tak, by skutecznie oszukiwać mózg odbiorcy. Mimo iż realnie dźwięk pochodzi z grajbelki umieszczonej pod telewizorem, algorytm skutecznie przetwarza go tak, że odbiorca nie jest w stanie rozpoznać, że to iluzja. W ślepym teście Ambeo kontra fizyczne satelity jest niemal nieodróżnialny.

 class="wp-image-2527995"
Sennhesier Ambeo Plus na Audio Video Show 2022

Nie do wiary? Unikalny soundbar Sennheiser Ambeo Plus można sprawdzić na Audio Video Show 2022.

Nietrudno zrozumieć brak wiary w unikalne możliwości Sennheisera Ambeo. Zwłaszcza że niejeden Sennheiser obiecuje perfekcyjną iluzję dźwięku 3D, podczas gdy w praktyce deklaracja ta okazuje się mocno na wyrost. Zwłaszcza że to jeden z najdroższych soundbarów na rynku. Zresztą tak na dobrą sprawę jest droższy od niejednego wysoko ocenianego kina domowego. Na szczęście tym razem nie trzeba wierzyć na słowo. Ambeo można sprawdzić podczas Audio Video Show 2022.

 class="wp-image-2527998"
Sennhesier Ambeo Sub na Audio Video Show 2022

W najbliższych dniach będziemy przyglądać się najciekawszym telewizorom, projektorom, głośnikom, odtwarzaczom i słuchawkom, jakimi producenci będą się chwalić podczas Audio Video Show 2022, największej imprezy w Polsce dla entuzjastów wspaniałego obrazu i dźwięku. Zachęcamy do śledzenia nowych wpisów na Spider’s Web.

Najnowsze publikacje znaleźć można w sekcji poświęconej imprezie Audio Video Show 2022 oraz produktom, które będą na niej prezentowane. Przede wszystkim jednak zachęcamy do osobistego udziału w imprezie. Rzadko kiedy można podziwiać i sprawdzić topowe sprzęty do muzyki i filmów.

Lokowanie produktu: Audio Video Show
Najnowsze
Zobacz komentarze