REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Bezpieczeństwo

Gruba wpadka uniwersytetu i koszmar studentów. System rozsyłał fałszywe informacje o przyjęciu na studia

Systemy informatyczne zawodzą nas cały czas, ale niektóre wpadki są naprawdę przykre, zwłaszcza gdy radość z dostania się na wymarzony wydział okazuje się przedwczesna. Informacje o przyjęciu na Uniwersytet Gdański okazały się błędem systemu. Uczelnia za to przeprasza i przygotowała rekompensatę.

19.07.2022
16:19
Wpadka Uniwersytetu Gdańskiego
REKLAMA

Uniwersytet Gdański wywinął niezły numer osobom aplikującym na studia. Uczelnia zaczęła wysyłać do kandydatów informacje o przyjęciu ich na wybrany przez nich kierunek. Wielu młodym ludziom, którzy dostali informację o dostaniu się na wybrany wydział, spadł pewnie wtedy kamień z serca. Niestety rzeczywistość okazała się mniej przyjemna.

REKLAMA

Czytaj też:

Problem z rekrutacją na Uniwersytet Gdański

Uczelnia zaliczyła awarię systemu informatycznego w fatalnym momencie, czyli podczas wysyłki wiadomości o tym, kto się dostał na studia. W wyniku błędu wiele osób otrzymało informację o przyjęciu ich na wybrany kierunek, chociaż w rzeczywistości nic takiego nie miało miejsca.

Informacja o przyjęciu kandydatów na studia dotarła niestety do tych studentów, którzy nie uzyskali wymaganej liczby punktów, by zakwalifikować się na wybrany przez siebie kierunek. Jak podaje Uniwersytet Gdański, wiadomość została wysłana w wyniku "poważnej awarii systemu informatycznego".

Problem z błędnym komunikatem dotyczy 10 z blisko 100 kierunków studiów na Uniwersytecie Gdańskim.

Tyle dobrego, że awaria nie dotyczyła całego Uniwersytetu Gdańskiego i ponad 20 tys. kandydatów, ale i tak masa osób została wprowadzona w błąd. Komunikaty o przyjęciu na studia otrzymały osoby starające się dostać na takie kierunki jak Akwakultura, Historia sztuki, Modelowanie matematyczne i analiza danych, Gospodarka przestrzenna, Pedagogika specjalna, Geografia, Geologia, Gospodarka wodna i ochrona zasobów wód, Hydrografia morska oraz Oceanografia.

Uniwersytet Gdański jest świadomy tego błędu i rozpoczął akcję informowania kandydatów, że muszą ponownie sprawdzić listę. Informacja o tym została im przekazana zarówno w wiadomości e-mail, jak i poprzez SMS-y. Ostateczne wyniki opublikowane zostaną 22 lipca. Uczelnia przygotowała też rekompensatę dla osób, które otrzymały nieprawdziwą informację, którą jest zwrot opłaty rekrutacyjnej lub przeniesienie na inny kierunek, gdzie nadal trwa rekrutacja. Do wyboru są:

REKLAMA
 • Etnofilologia kaszubska;
 • Filologia klasyczna;
 • Rosjoznawstwo;
 • Studia bałkańskie;
 • Studia wschodnie;
 • Bezpieczeństwo narodowe;
 • Dyplomacja;
 • Politologia.

Jest to zawsze jakieś wyjście, aczkolwiek można rozsądnie założyć, że osoby zainteresowane wydziałem Oceanografii raczej nie będą skłonne zmienić kierunku na Studia bałkańskie, a niedoszli studenci kierunku Historia sztuki mogą nie widzieć dla siebie przyszłości na Dyplomacji. Pozostaje mieć nadzieję, że osoby, które otrzymały błędną informację o dostaniu się na Uniwersytet Gdański, nie zrezygnowały z rekrutacji na innych uczelniach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA