REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Niezła wpadka, ale jest na co popatrzeć. Tak wyglądają gogle VR dla PS5

Twórcy gier z Bit Planet Games opublikowali w sieci zdjęcie zestawu PlayStation VR2, chwaląc się produkcją gry dla nowej platformy Sony, działającej w duecie z konsolą PlayStation 5. Studio deweloperskie zaliczyło zdjęciowy falstart, mimo początkowych zapewnień, że jest inaczej.

30.06.2022
16:44
PlayStation VR2
REKLAMA

Wszyscy gracze doskonale wiedzą, jak będzie wyglądać PlayStation VR2. Sony uchyliło rąbek tajemnicy już kilka miesięcy temu, prezentując zestaw wirtualnej rzeczywistości na pierwszych reklamach i renderach. Jednak dopiero teraz mogliśmy zobaczyć PSVR2 na żywo, jako namacalny i gotowy produkt, uchwycony na zwykłej fotografii wykonanej przy użyciu smartfonu.

REKLAMA

Tak wygląda PlayStation VR2 "w realu". Gogle Sony podłączymy do PlayStation 5 jednym kablem.

 class="wp-image-2240313"

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, Sony udało się ograniczyć okablowanie dla PSVR2 do zaledwie jednego łącza. Kablem USB-C będziemy parować gogle z konsolą PlayStation 5. Tyle wystarczy, aby cieszyć się pełną obsługą urządzenia. PlayStation VR2 nie wymaga własnej stacji bazowej, przejść HDMI czy zewnętrznych sensorów, jak pierwsze PSVR. To świetna zmiana. Plątanina kabli jest jednym z powodów, dla których moje PSVR kurzy się w szufladzie.

Szkoda tylko, że Sony nie udało się całkowicie zrezygnować z kabla, chociażby w formie alternatywnego trybu po WiFi 5 GHz. Takiej funkcjonalności doczekał się świetny Oculus Quest 2, który w 2021 roku zyskał możliwość bezprzewodowego parowania z PC bez żadnego adaptera. Wystarczy oficjalny program Oculusa i wydajna sieć domowa. Do tego Quest 2 jest w stanie uruchamiać natywnie proste wizualnie gry bez pomocy PC, dzięki podzespołom umieszczonym bezpośrednio w goglach.

Więcej o możliwościach PlayStation VR2 przeczytacie w tym miejscu.

Wygląda na to, że twórcy z Bit Planet Games pospieszyli się i wyszli przed szereg. Chociaż początkowo trwali przy swoim.

Gdy na oficjalnym profilu Bit Planet Games w serwisie Twitter opublikowano zdjęcie PlayStation VR2, internauci zaczęli się zastanawiać, czy studio nie łamie umowy poufności zawartej z Sony. BPG odpisało wówczas, że gdyby zdjęcie pojawiło się na Twitterze jakieś pół roku temu, faktycznie moglibyśmy mówić o złamaniu NDA. Wszystko jest jednak w porządku.

REKLAMA

Pewność siebie dewelopera zniknęła jednak w przeciągu kilku kolejnych godzin. Zdjęcie zniknęło z oficjalnego profilu Bit Planet Games, zastąpione ogólnodostępnym renderem. Zdaje się zatem, że internauci faktycznie mieli rację, a studio tworzące gry wideo wyszło przed szereg, chwaląc się nowymi goglami VR Sony w jednym ze swoich biur.

Jeśli pierwsze zestawy PlayStation VR2 faktycznie krążą już w przyrodzie, coraz bardziej prawdopodobna wydaje się informacja o premierze zaplanowanej na tegoroczną zimę bądź sam początek 2023 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA