REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Vivo się nie patyczkuje. Telefon X80 Pro trafia do Polski, imponuje wyposażeniem

Atutem nowego telefonu ma być przede wszystkim jego ponoć świetny aparat, firmowany marką Zeiss. Jak na sztandarowy model przystało, Vivo X80 Pro ma też na pokładzie najnowszy i najszybszy procesor.

15.06.2022
8:59
Vivo X80 Pro w Polsce. Ma świetny aparat, znana jest cena
REKLAMA

Vivo X80 Pro to przede wszystkim aparat. Tryb Zeiss Cinematic Video Bokeh w telefonie X80 Pro tworzy efekt rozmycia podczas nagrywania wideo. Użytkownicy mają również możliwość wybrania opcji zwykłego efektu bokeh i mogą go zastosować pojedynczym kliknięciem podczas nagrania. Efekt ten zmienia się w zależności od dystansu, ogniskowej obiektywu czy przysłony, a w przypadku zwykłego kadru 16:9 rozmycia bokeh mają kształt okręgu.

REKLAMA

Czytaj też:

Dodatkowo, do trybu Zeiss Superb Portrait zostały wprowadzone nowe efekty, takie jak Zeiss Cinematic Style Bokeh, zapewniając rozmycie tła także przy proporcjach 2.39:1. Rezultaty dodatkowo polepsza algorytm symulujący obiektyw kinowy oraz technika głębi ostrości mierzona dwoma aparatami. Poprzez rozpoznawanie refleksów, możliwe jest zidentyfikowanie najjaśniejszego punktu zdjęcia, co pozwala na dodanie artystycznych smug niebieskiego światła, imitując efekt tych znanych z kina.

 class="wp-image-2220600"
Vivo X80 Pro

Dodatkowo, X80 Pro daje możliwość wykonywania zdjęć w standardzie XDR a obiektyw jest pokryty powłoką Zeiss T, mającą zwiększyć współczynnik transmisji światła, a więc sprawić, że zdjęcia nocne będą bardziej atrakcyjne. Zeiss Natural Color to z kolei algorytm sztucznej inteligencji, który automatycznie dobiera odpowiednią ekspozycję i balans bieli.

Vivo X80 Pro - król fotografii

Vivo X80 Pro zawiera aparat przedni o rozdzielczości 32 Mpix oraz tylni system czterech aparatów, na który składają się aparat o rozdzielczości 50 Mpix z matrycą GNV i optyczną stabilizacją obrazu, szerokokątny aparat o rozdzielczości 48 Mpix, aparat portretowy z gimbalem o rozdzielczości 12 Mpix oraz aparat peryskopowy o rozdzielczości 8 Mpix. Dzięki zastosowaniu techniki śledzenia ruchu, telefon redukuje rozmycia powodowane przez drżenie rąk.

Co jeszcze oferuje Vivo X80 Pro?Aparat to nie wszystko

 class="wp-image-2220603"
Vivo X80 Pro

Za wydajność X80 Pro odpowiada układ Snapdragon 8 Gen 1 z pamięcią LPDDR5 i UFS3.1. Telefon wyposażony jest także w technologię chłodzenia Liquid Cooling Vapor Chamber. X80 Pro zawiera też funkcję ładowania FlashCharge 80W oraz umożliwia skorzystania z ładowarki indukcyjnej FlashCharge o mocy 50W. Akumulator o pojemności 4700 mAh można naładować do pełna w 36 minut. Dodatkowo, X80 Pro wyposażony jest w ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych.

REKLAMA

Vivo X80 Pro - cena i dostępność w Polsce

Vivo X80 Pro będzie dostępny w Polsce od 27 czerwca 2022 r. w kolorze czarnym, w sugerowanej cenie detalicznej 6000 zł. Telefon wyposażony jest w standardową ładowarkę 80W (adapter FlashCharge 20V / 4A. Model obsługuje również ładowarkę indukcyjną 50W FlashCharge, sprzedawaną oddzielnie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA