REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Koniec łażenia z walizkami po schodach. Uber odbierze cię prosto z Lotniska Chopina

Przez długi czas podróżnicy lądujący w Warszawie i chcący kontynuować podróż Uberem musieli udawać się na sekcję odlotów i tam umawiać się z kierowcą. To właśnie się zmienia: Uber będzie równie wygodny, co taksówki.

26.05.2022
17:31
Nielegalne działania Ubera
REKLAMA

Na dziś podróżnicy lądujący na Lotnisku Chopina mają cztery wyjścia: wynająć samochód bądź odebrać swój z parkingu, skorzystać z komunikacji miejskiej, skorzystać z oczekującej taksówki przy hali przylotów bądź skorzystać z usług dostępnych przez aplikację mobilną, takich jak Uber. Niestety, ten ostatni wiązał się z pewną niewygodą.

REKLAMA

Czytaj też:

Uber do tej pory nie miał nawiązanej żadnej oficjalnej formy współpracy z Lotniskiem Chopina. To oznacza, że kierowcy Ubera nie mogli, tak jak koledzy i koleżanki taksówkarze, oczekiwać na pasażera na postoju przy hali przylotów. Mogli tylko, jak kierowcy indywidualni, wjeżdżać na górę, do hali odlotów, gdyż tylko tam dozwolony jest krótki postój. To zmuszało pasażerów do wjazdu na górną część lotniska, co w przypadku posiadania dużego bagażu było bardzo niekomfortowe. To właśnie się zmienia.

Uber na warszawskim Lotnisku Chopina. Kierowca odbierze pasażerów z postoju przy hali przylotów.

REKLAMA

By skrócić czas oczekiwania na kierowcę i zapewnić optymalną dostępność usługi, Uber zastosuje technologię opartą na algorytmach predykcyjnych. Dopasuje ona liczbę dostępnych aut do aktualnego zapotrzebowania wyznaczonego liczbą lądujących w danym momencie pasażerów. Jeszcze przed przyjazdem pojazdu pasażerowie otrzymają w aplikacji imię i zdjęcie kierowcy, model samochodu oraz numer rejestracyjny, a każdy przejazd jest monitorowany przez system GPS.

Lotnisko Chopina informuje, że typowy koszt przejazdu taksówką z lotniska do centrum Warszawy powinien wynosić około 40 zł. Poza Uberem na postoju czekają też kierowcy innych firm. Lotnisko Chopina na dziś rekomenduje przewóz realizowany przez firmę Ele Taxi.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA