REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Ukraińcy zapraszają Rosjan na urlop. Stworzyli klona Airbnb, który pokazuje, jak Rosja zdemolowała Ukrainę

Agencja kreatywna Bickerstaff.734 z myślą o Rosjanach spragnionych podróży przygotowała specjalną wersję AirBnb "rosyjski świat", nazwaną RusMir.

10.05.2022
19:52
RusMir jak Airbnb. Ukraińcy zapraszają Rosjan na wakacje
REKLAMA

4 marca Airbnb i Booking.com w wyniku inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę i nałożonych na Federację Rosyjską sankcji, wycofały się z Rosji . Obecnie wielkimi krokami zbliża się letni sezon urlopowy, z którego zechcą skorzystać również Rosjanie, dla których Ukraina była jednym z popularniejszych kierunków - rocznie odwiedzało ją ponad milion Rosjan. Jednak w obliczu inwazji rosyjskiej, nazywanej przez propagandę "specjalną operacją wojskową", której celem jest - jak mówi kremlowska propaganda - "wyzwolenie i oczyszczenie Ukrainy od nazistów", branża turystyczna w Ukrainie upadła. Jednocześnie ze względu na zakaz lotów do i z Federacji Rosyjskiej, tegoroczne wakacje będą słono kosztować Rosjan, gdyż na wakacje do Europy muszą lecieć do z trzema przesiadkami. Do wyboru mają jeszcze Uzbekistan i Kirgistan.

REKLAMA

Agencja kreatywna Bickerstaff.734 z myślą o Rosjanach spragnionych podróży przygotowała specjalną wersję AirBnb "rosyjski świat", nazwaną RusMir. RusMir tytułami ofert nawiązuje do narracji Władimira Putina, jakoby Ukraina była częścią rosyjskiego świata.

 class="wp-image-2171358"
RusMir (tłum. z j. ros. Google Translate)

RusMir to strona łudząco podobna do serwisów pozwalających na rezerwację zakwaterowania online. W swej "ofercie" RusMir posiada hotele i mieszkania w największych miastach Ukrainy. Każda z ofert opatrzona jest zdjęciem zbombardowanych i zrujnowanych miast oraz ironicznym opisem na wzór tych, które można spotkać na stronie Airbnb czy Booking.com.

"Podróżuj do kultowych miejsc rosyjskiego świata.
Dobrze wentylowana przestrzeń, wysokie sufity skierowane ku niebu, widok na centralny plac, mnóstwo miejsc parkingowych"

- takimi słowami został zaprezentowany plac Wolności w Charkowie, w który nad ranem 1 marca uderzyła rosyjska rakieta

Po kliknięciu na przycisk rezerwacji danego mieszkania, RusMir wyświetla wiadomość o niedostępności lokalu ze względu na zniszczenie będące efektem "wyzwolenia" z rąk sił rosyjskich oraz link do kanału na Telegramie @pravda_o_voyne_v_Ukraine przekazującego informacje na temat aktualnej sytuacji w okupowanym kraju.

 class="wp-image-2171361"
RusMir (tłum. z j. ros. Google Translate)
REKLAMA

Strona stworzona przez agencję kreatywną Bickerstaff.734 dostępna jest pod adresem rusmir.com.ua, w prawym górnym rogu oferując tłumaczenie na język angielski.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA