REKLAMA

W tej grze Jezus nie umiera na krzyżu, ale dokonuje zemsty. I, the Inquisitor to duża polska gra RPG

I, the Inquisitor to jedna z najciekawszych polskich gier wideo, jakie majaczą na horyzoncie. Produkcja action RPG na podstawie popularnej serii książek Jacka Piekary nadciąga na PC oraz konsole najnowszej generacji. Tytuł wydaje się silnie inspirowany Wiedźminami od CD Projektu.

26.05.2022 17.36
I, the Inquisitor: w tej polskiej grze Jezus nie umiera na krzyżu
REKLAMA

Mordimer Madderdin to jeden z najpopularniejszych protagonistów w historii polskiej fantastyki. Główny bohater bestsellerowego Cyklu Inkwizytorskiego autorstwa Jacka Piekary, wydawanego nieprzerwanie od 2003 roku, ma w naszym kraju miliony fanów. Teraz Madderdin może wypłynąć na międzynarodowe wody, powtarzając sukces wiedźmina Geralta, który również zawdzięcza globalną rozpoznawalność serii gier.

REKLAMA

Mordimer Madderdin to główny bohater gry I, the Inquisitor, od wrocławskiego studia The Dust.

I, the Inquisitor jest reklamowana przez twórców jako fabularna gra akcji (action RPG) dedykowana komputerom osobistym oraz konsolom najnowszej generacji: PlayStation 5 i Xbox Series. Produkcja będzie stanowić mieszankę eksploracji, walki, dochodzeń oraz sekwencji dialogowych z trudnymi wyborami, które mają mieć istotne konsekwencje.

Oglądając pierwszy zwiastun pokazujący fragmenty rozgrywki, I, the Inquisitor budzi moje skojarzenia z grami z serii Wiedźmin. Produkcja studia The Dust nie oferuje co prawda takich wodotrysków wizualnych jak Dziki Gon i widać, że powstaje przy mniejszym budżecie, ale bez dwóch zdań inspiracja dziełami CD Projektu jest widoczna na materiale reklamowym.

Podobieństwa względem Wiedźmina nie kończą się na pracy kamery czy systemie walki. Producenci I, the Inquisitor obiecują nam trudne moralnie wybory, w których będziemy poszukiwać mniejszego zła. Ważnym elementem rozgrywki mają być dochodzenia, w których tytułowy inkwizytor będzie poszukiwał prawdy w świecie pełnym kłamców i oszustów. Unikalnym elementem polskiej gry będzie możliwość wejścia do Nieświata, pozwalającego odkrywać prawdziwą naturę rzeczy i osób.

W świecie I, the Inquisitor Jezus zszedł z krzyża, brutalnie mszcząc się na swoich oprawcach.

Alternatywna wizja rzeczywistości opisana przez Jacka Piekarę w Cyklu Inkwizytorskim pokazuje świat, w którym Jezus Chrystus nie zginął na krzyżu. Zamiast tego Syn Boży ukarał prześladowców oraz innowierców, karząc ludzkość za grzechy. Wieki później Święte Oficjum piastuje żelazną kontrolę nad światem, a jego inkwizytorzy to autorytarni sędziowie oraz kaci w jednej osobie.

Na przestrzeni prawie 20 lat Jacek Piekara wydał piętnaście książek w ramach Cyklu Inkwizytorskiego. Jeśli chcecie lepiej poznać popularną serię fantasy, warto zacząć od Sługi Bożego z 2003 roku (najnowsze wydanie pochodzi z 2015 roku), wydanego nakładem Fabryki Słów. Z kolei poniżej znajdziecie odnośnik do wrocławskiej gry na Steam.

REKLAMA

Niestety, na ten moment data premiery I, the Inquisitor wciąż nie jest znana.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA